Hain saldırıya tepkiler devam ediyor

Bu haber 12 Ekim 2015 - 23:46 'de eklendi ve 536 kez görüntülendi.

Hain saldırıya tepkiler devam ediyor  (2)Ankara’da yaşanan patlamayı Muğla’daki Sivil Toplum kuruluşları protesto etmeye devam ediyor.
İlkay Yıldız
Muğla’da Cumartesi günü Ankara’da yapılması planlanan “Emek, Demokrasi, Barış” mitingi öncesinde meydana gelen bombalı terör saldırısına tepkiler devam ediyor. KESK’in iki günlük iş bırakma eyleminin ardından, KESK ve Muğla’da bulunan diğer Sivil Toplum Örgütleri Sınırsızlık Meydanı’nda bir araya geldi. Sınırszılık Meydanı’nbda gerçekleşen eyleme CHP İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Milletvekili Adayı Burak Erbay, Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesinde çalışan işçiler ile KESK’e bağlı sendika üyeleri ile Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.
Sınırsızlık meydanında toplanan grup adına açıklama yapan SES Muğla Şube başkanı Fatma Yarış, “10 Ekim’de Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Saray’ın saltanatı uğruna aylardır dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı, barışı savunmak için yollara düştük. İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz. Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerini gaz bombalarıyla üzerimize salanlar, yüzümüze sırıtarak ‘güvenlik zafiyeti’ yok diyorlar” dedi.
KESK’in iki günlük iş bıraktığını hatırlatan Yarış, “DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak katliamda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmak, faşist katliamı protesto etmek için dünden itibaren üç gün yastayız. Bugün ve yarın bütün Türkiye’de grevdeyiz! Acımız büyük, yaralarımız derindir! Katliamın sorumluları hesap verene kadar susmayacağız, yılmayacağız ve asla affetmeyeceğiz!” dedi.
Pazar günü polis müdahale etti
Bu arada Ankara’da yaşanan bombalı terör saldırısıyla ilgili olarak Pazar günü protesto eylemi gerçekleştiren gruba polis müdahale etti. Biber gazı ve TOMA ile gerçekleşen müdahalenin ardından yaklaşık 25 kişi gözaltına alındı. Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıyı protesto etmek amacıyla yürümek isteyen gruba polis tarafından izin verilmedi.
Çıkan arbedenin ardından polis gruba TOMA ve biber gazı ile müdahale etti. Yaşanan olaylarda yaklaşık 25 kişinin gözaltına alındığı, gözaltına alınanlar arasında Eğitim-Sen Muğla Şube Başkanı Bilgi Taşkıran’ında bulunduğu öğrenildi. Polis tarafından gözaltına alınan zanlılar ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.