Hain saldırı Türk siyasetine yapılmıştır

Bu haber 28 Ocak 2014 - 19:11 'de eklendi ve 645 kez görüntülendi.

hainsaldiri615651651BBP Muğla İl Başkanı Murat Yalçınkaya, İstanbul’da MHP seçim bürosuna yapılan hain saldırıyı yaptığı basın açıklaması ile kınadı.
Haber Merkezi
BBP Muğla İl Başkanı Murat Yalçınkaya, İstanbul’da MHP seçim bürosuna yapılan hain saldırıyı yaptığı basın açıklaması ile kınadı. Saldırının sadece MHP’ye değil Türk siyasetine yapıldığını kaydeden Yalçınkaya, “Seçim sürecine girilen bu günlerde ülkeyi karıştırmak, vatandaşları birbirine düşürmek, çeşitli provokasyonlarla siyasi parti tabanlarını çatıştırmak isteyenlerin yeniden iş başında oldukları anlaşılmıştır. Birkaç gün önce seçim bürolarına yapılan taşlı, sopalı, molotof kokteylli, kurşunlu silahlı saldırılar art arta gelmeye başlamış, ne yazık ki görmezden gelinen ya da önü açılan ya da hafife alınan bu saldırılar, sonunda bir ülküdaşımızın hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, yakınlarının, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camianın başı sağ olsun. Allah geride kalanlara sabır ve metanet versin. Saldırıda yaralanan arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.
Yalçınkaya açıklamasına şöyle devam etti:
“Ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik bu saldırı sadece Milliyetçi Hareket Partisine yapılmamıştır. Bu saldırı Türk Siyasetine Türk demokrasisine kanlı elleri ile gölge düşürmeye çalışma, kirli oyunlar ile ülkeyi kaosa sürükleme tuzağıdır. Bu oyuna gelmemek lazım. Siyasi emelleri uğruna ülkeyi kamplaştırmaya çalışanlar şimdi eserlerinin ön sözü ile övünecekler mi, yoksa utanacaklar mı bilmem. Mecliste uçan tekme ve yumruk atanlar, ağzından çıkanı kulağı işitmeyenler bu tür olayların öncelikli müsebbipleridir. Toplumun huzuru, güvenliği ve refahı birinci derecede ülkeyi yönetenlerin sorumluluğundadır. Yine bu seçim sürecinin barış, kardeşlik, huzur içerisinde ve adil bir şekilde yapılması da yine ülkeyi yönetenlerin ve onların siyasi ve bürokratik kadrolarının sorumluluğundadır. Saldırının failleri bir an önce tespit edilerek yakalanmalı, yargı önüne çıkarılarak hak ettikleri cezayı almalıdırlar. Bu tür saldırıların tekrarlanmamasının tek yolu, ülkeyi yönetenlerin gerekli tedbirleri almaları ile sağlanır. Biz varsak sizde varsınız biz yoksak sizde yoksunuz anlayışı siyasi bencilliğin ötesinde toplumu değersizleştirme ve aşağılamaktan başka bir şey değildir. Bu toplum sizden öncede vardı sizden sonrada var olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ve tüm ülküdaşlarımızın acısını paylaşıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.