Hadi Bakalım DP’de Çıktı Piyasaya Şimdi Ne Olacak?

Bu haber 29 Nisan 2015 - 23:30 'de eklendi ve 1.426 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta içinde Muğla Demokrat Parti (DP) ile ilgili bir yazım olmuştu. Yazmış olduğum köşe yazımda DP’nin oylarının yine bu seçimde de değişik partilere gideceği bilgilerini almış duyumlarını duyurmuştum. Demokrat Parti’den birçok okurum Muğla DP 1. Sıra Milletvekili Adayı Zeki Alper’i aramışlar ve üzüntülerini belirtip yine eski oylarımızı DP çatısı altında birleştireceğiz diye konuşmuşlar.

Sevgili okurlarım, Muğlalıların da yakinen tanıdığı renkli bir sima olan benim de çok değer verdiğim DP 1. Sıra Milletvekili Adayı Zekai Alper beni telefonla arayıp nezaket kuralları içinde sevgi ve saygılarını sundu. Önceki DP ile yazmış olduğum yazı ile ilgili basın olarak sizler haklı olabilirsiniz ama biz Demokrat Partililer olarak Muğla ve tüm ilçelerden gelen istek üzerine DP’nin tekrar büyümesi için bir araya geldiklerini vurguladı.

Sevgili okurlarım, Zekai Alper Muğla genelinde her kesim tarafından ilgi gören renkli bir simadır. Öylede olduğu için DP Genel Merkezi ve DP Muğla İl Örgütü ilçeleri ile birlikte bir karara varıp Muğla’da DP milletvekili adaylarını belirleyip piyasaya çıkmışlar ve gitmiş oldukları her ilçede partilileri tarafından ilginin en büyüğünü görmüşler. Muğla ili başta olmak üzere ilçelerden de milletvekili adayı belirleyip Demokrat Parti’yi tekrar canlandıracaklarını açıklıyorlarmış. Bu iş tutar mı tutmaz mı onu bilemem ama Muğla ve genelinde eski Demokrat Partililer heyecanla Muğla’dan bir milletvekili çıkarmanın azminde oldukları görülüyor.

Sevgili okurlarım, önceki gün İskender Alper Kültür Merkezi’nde gerçekleşen DP milletvekili aday tanıtımındaki toplantının görkemli geçtiği eski kurt politikacıların da seçim çalışmalarına başladıklarını söylediler. Demokrat Parti milletvekili tanıtımında 1. sıra Zekai Alper, 2. sıra Atınç Koylu, 3. sıra Azmi Peker, 4. sıra Ayten Arslan, 5. sıra Süleyman Yıldız, 6. sıra Anıl Danacı adayları olarak seçim startı verdiklerini açıkladılar.

Sevgili okurlarım, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için tüm partiler tam gaz çalışma içindelerse de Demokrat Parti’nin de bu seçimlerde hakikaten bir diriliş içinde olduğu izlenimine vardım. DP çatısı altında bir susamışlık olduğu da alenen görülebiliyor. Çünkü DP’nin eski kurtlarından olan yani deneyimli partililerden oluşan ve her ilçeye göre beğenilen isimlerden oluşan milletvekili adayları 1. Zekai Alper, 2. Atınç Koylu, 3. Azmi Peker, 4. Ayten Arslan, 5. Süleyman Yıldız, 6. Anıl Danacı ilçe ilçe, mahalle mahalle dolaşıp oy istemeye başladıkları görüldü ve her gitmiş oldukları yerlerde de partililerin aşırı ilgisini gördüklerini dile getirdiler.

Sevgili okurlarım, hakikaten de Muğla DP’sinde büyük bir kıpırdanma var. İşte bu kıpırdanma da sessiz kalmayıp Muğla’da DP’yi tekrar ayaklandıracak isim olan DP 1. Sıra Milletvekili Adayı Zekai Alper bakınız neler söylüyor: “Demokrat Parti bu seçimlerde Muğla’da güzel bir netice alacaktır. Çünkü tüm ilçe ve mahallelerimizdeki DP’lilerin çoğunluğu başka partilere oy vermişlerdi. Ama bu kez öyle olmayacak. Muğla’nın güzelliği için DP çatısı altında milletvekili çıkarmak istiyoruz” dedi.

Muğla DP İl Başkanı İsmet Köse ise yapmış olduğu açıklamasında, “Muğla İl genelindeki tüm eski demokratları yine aynı çatı altında birleşip Demokrat Parti’yi şahlandırmamız gerekiyor. Bu konuda da Muğla il genelinde dava arkadaşlarımızdan büyük bir istek ve heyecan gördük. Önceki yıllarda değişik partilere oy atan Demokrat Partilere yine bu seçimde yine partilerine oy vermeye davet ediyoruz” dedi.

Sevgili okurlarım, yazımın başında da söyledim gibi DP’nin eski İl başkanı şimdinin DP 1. Sıra Milletvekili Adayı Zekai Alper hakikaten adam gibi adamdır. Tabi partinin diğer milletvekili adayları da öyledir. Muğla DP’sine 7 Haziran genel seçimlerinde başarılar dilerim…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.