Ha Barış İstismarı Ha Çocuk İstismarı!.. « Hamle Gazetesi

Ha Barış İstismarı Ha Çocuk İstismarı!..

Bu haber 30 Ocak 2018 - 0:28 'de eklendi ve 1.352 kez görüntülendi.
Namık Açıkgöznamikacikgoz@gmail.com

Prof. Dr. Namık Açıkgöz

 

Bu mazarrat takım, 1950 Kore savaşından beri, asla Türkiye’nin yanında olmamışlardır.

1950 Kore savaşı…

1974 Kıbrıs çıkarması…

1996 Kardak krizi…

1990-2018 Kuzey ırak operasyonları…

2017 Fırat Kalkanı…

Şimdi de Afrin harekâtı…

Bütün millet her şeyiyle Afrin harekâtını desteklerken…

Yerli sol, harekâtın yanında yer alırken…

Bu 170 mazarrat insan görünümlü canlı türü, tutturmuş “Şavaşa hayır; barış!…” diye gürültü yapıyor… Allah’a şükür, bu kitle küsûratın da küsûratı kadar. Yani ateş olsalar cirimleri kadar yer kaplarlar.

Türkiye lehinde bir şey yaptıkları bugüne kadar hiç görülmeyen bu kitle, insanları saf yerine koyarak, dillerine “barış” kelimesini dolamışlardır.

“Saflık, temizlik, dinginlik, iyi niyet, selamet ve güven” hasletlerini hatırlatan barış kelimesi, bu tür mazarratın dilinde, sokakta sabi-sıbyan kandırmaya kalkan çocuk istismarcılarının elindeki şekere veya çikolataya benziyor. Güya bu kelime ile toplumu kendi istedikleri yöne çekecekler ve sonra da durumun şekerlik bir durum olmadığını görüp direnen topumun da ırzına geçecekler.

Çocuğun saflığı, temizliği, iyi niyeti ve güvenini istismar eden sapıklar, bütün bu hasletleri kendi sapık emellerine âlet etmek için, dökmedik tatlı dil, sarf etmedik üstün gayret bırakmazlar. Hayata ve insanlığa saf duygularla bakan çocuğun kanması ve kandırılması nasılsa, bu barış istismarcılarının tavırları da çocuk istismarcılarının tavırlarının aynısıdır. İkisi de “tatlı dil, iyi niyet, güven” gibi hasletlerle işlenen birer insanlık suçudur.

PKK ve türevleri geçen yıllara kadar bombalarla sivilleri katlederken kılları kıpırdamayan bu mazarrat takımı, “arkalarını dayadıkları” YPG-PYD teröristlerinin attıkları bomba ile Kilis ve Reyhanlı’da katlettikleri siviller için de dudaklarını kıpırdatmamışlardır.

Türk devleti güvenliği etkin bir şekilde sağlamak için “kalekol” yaparken yırtınanlar, Bursâyâ (“Burseya” imlası yanlıştır.) dağında gördüğümüz kuleleri ve tünelleri yapanlara karşı üç maymunu oynamıştır.

Şimdi bu eşkıyaya “arkasını dayayanlar”la 170 koloni tipi yarı aydın görünüşlü mazarrat takımı “İstikamet nere?” sorusuna hiç düşünmeden “Kızılelma!…” diye cevap veren gençlerin savaşına; Afrin ve civarına sulh-selamet ve adalet getirmek isteyen ordumuzun harekâtına karşı imza toplamışlar.

O imzalarınız kendi mahkumiyetinizdir!…

Millî Mücadele döneminde yaşasalardı, ya mandacı olurdu bunlar, ya Yunan, İtalyan, Fransızcı!… Ve böyle olmaları için de bin bir çeşit janjanlı laf ederler, dışardan bakıldığında gönül çelen bu lafların içinde büyük bir ihanet kazığı barındırdığı hiç belli olmazdı…

Hanımlar, beyler!…

Durum vahimdir!… Türkiye şu anda PKK ve türevleri üzerinden ABD ile savaşmaktadır.  Bu Türk tarihinde ilk defa olmaktadır. İlk defa ABD destekli PKK ve türevleri ile göğüs göğüse çarpışıyoruz ve bu mazarrat takımı bu çarpışmaya karşı çıkıyor!… Allah sizi kahretsin!

Biz göğüs göğüse çarpışırken, “barış” diyerek çocuk kandırmaya çalışan sapıklar gibi davranan bu mazarrat takımını tarih asla affetmeyecektir. O listeyi sakla ey halkım! Unutma onları!

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.