Güzel Köylü Dizisi Bitti Köy Hala İnsan Seli

Bu haber 05 Ağustos 2015 - 18:23 'de eklendi ve 1.173 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, Muğla’nın Yatağan Bozüyük Mahallesi yerli yabancı turistlerin hala uğrak yeri haline geldi. Sıkça dizi filmlerinin çekildiği Bozüyük Mahallesi’nde 2 yıl önce Baba Ocağı dizisi çekilmiş. Bu vesile ile köyün çehresi değişmişti. Geçtiğimiz yıl içinde de dizi çekimcileri Bozüyük Köyü Güzelköy olarak adlandırılmıştı. Uzunca süreden bu yana Güzel Köylü filminin dizi çekimleri Star televizyon kanalında izleyiciler tarafından ilgi ile izlenince Bozüyük yeni adıyla Güzelköy yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelmiş. Ancak Güzel Köylü dizisinde AKP iktidarına karşı taşlamalı sözler sarf edilince zevkle izlenilen dizi Ankara’dan gelen bir talimatla durdurulduğu dile getirilmekte.

Sevgili okurlarım, hakikaten Güzel Köylü dizisi Türkiye genelinde hem tutulmuş ve güzel bir izleme rekoru kırmaya başlamıştı. İşte bunun bir örneği ise Bozüyük’te dizi çekimleri çekilmediği halde köy insanlar tarafından dolup taşmakta. Türkiye’nin her yerinden bu Güzel Köylü dizisinin çekildiği yere gelen vatandaşlar mutluluk içinde ayrılmaktalar. Ancak bazı eksiklikler gözden kaçamamakta. Bunlardan biri ise çok önemli olan konu ise Pınarbaşı Aile Gazinosu’nun giriş duvarlarının yıkık ve dökük olması gelen giden vatandaşlar tarafından ayıplanmakta. Bu konuda bir yetkili çıkıp da uzun zamandan bu yana bir güzellik yapmak için gerçekleştiremediler. Neymiş efendim Muğla’daki kuruldan izin alınamamış, çok ayıp çok? Yetkilileri uyarıyorum gelin göründe sizlerde bu yıkık ve dökük olan yeri gördüğünüzde sizlerde ayıplayacaksınız? Yine ayrıca çarşı içinde Pazar yerinde bir oto garaj gibi yerin olmayışı köyde çok sıkıntının olduğunu gösteriyor. Daha neler neler? Bir el atıverin sevgili yetkililer.

Ha şunu da söyleyebilirim: Muğla’nın turizm sevdalısı Valisi Amir Çiçek Bozüyük Mahallesi’ne birkaç kez gelip yetkililerden bilgi almıştı. Mahalle adına yapılabilmesi gereken ne varsa yerine getireceğini dile getirmişti. Yatağan belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ta: Bozüyük Mahallesi’nin temiz kalması konusunda uğraşlarını sürdürmekte olup muhtar Vahdet Beçin’de gece gündüz demeden yurdun dört bir yerinden gelen vatandaşlarla ilgilenmektedir.

Sevgili okurlarım, ah bir de Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ile Bozüyük Mahalle Muhtarı Vahdet Beçin’in aralarının bozuk olmaları köyde bazı noksanlıkların yerine gelmediği görülüyor. Bu tür konuşmaları da yapanlar Bozüyük Mahalle sakinleri, bu nedenle ben de son söz olarak şunu söylemek istiyorum: Türkiye’nin dört bir yerinden gelen yerli ve yabancı turistler haricinde daha fazla turist gelebilmesini sağlayabilmek adına yetkililerin birlik ve beraberlik içinde olmalarında fayda olacağı inancındayım. Bu vesile ile de Bozüyük Mahallesi daha fazla gelişir diyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.