Güzel Bir Yıl Olsun « Hamle Gazetesi

Güzel Bir Yıl Olsun

Bu haber 30 Aralık 2017 - 0:41 'de eklendi ve 1.620 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Hayati Nizamoğlu

2017 yılındaki yoğun gündemi, iç ve dış gelişmeleri takip etmekten yorulduk. Her gün koşullar değişti, ülkemiz uyum sağlamakta zorlandı.

Bizi en çok “Hınç siyaseti” yordu. Öfkeli söylemler prim yapıyor ancak unutulmaması gereken şu, halk kavgayı izlemeyi seviyor, kavga edenleri onaylamıyor.

Ankara siyaseti kendi dünyası içinde yuvarlanıp gidiyor. Muğla siyasetine yansımalarını ise anlamak, açıklamak mümkün değil.

Ömer Süha Aldan üç seçimde de kontenjandan Muğla milletvekili oldu. Katıldığı radyo programında söylediklerini onaylamak mümkün değil. CHP’nin en büyük sorunu seçimlerde bir vekilliğini kontenjana kaptırması oluyor. Bir Emrah Doğu, bir Burak Erbay vekil olsalardı, Muğla’ ya daha çok hizmet ederlerdi diye düşünüyorum. Hangi partiden olduğu önemsiz, kendi çocuklarımızın mağdur olmasına üzülmemek mümkün değil. Tabi kendi çocuğumuz derken ne anlıyoruz, bunu da tanımlamamız lazım.

Ak Parti için ise söyleyebileceklerim çok az. Ben bir şey anlamadığıma göre, anlayabilenlerin fazla olmadığını söyleyebilirim. Geçenlerde bir arkadaşım sordu “ Acaba Ak parti ile CHP Genel Merkezleri gizli bir anlaşma  yapıp, Muğla’yı CHP ye vermiş olabilirler mi?” Güldüm.

İyi parti Muğla’ da örgütlenmesini neredeyse tamamladı. İl Başkanı İncilay Gezgin bence doğru bir isim. Okul arkadaşım olduğu için söylemiyorum. Yeşilyurtlu, sendikacılıkta pişmiş, Muğla profiline uygun. Başarılı olmasını dilerim. Çok sayıda arkadaşım, yakınım İyi partiye geçtiler. Bazen fikrimi soruyorlar.” Keşke MHP parçalanmasaydı, Sinan Oğan gibi MHP de mücadeleye devam etseydiniz.”  diyorum.

İyi partinin geleceği hakkında görüşümü soranlara ise iki hususu anlatıyorum. Yerel seçimlerde Behçet Saatçi’yi Büyük Şehir adayı yaparlarsa, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise CHP den 1 oy fazla oy alırlarsa önleri açılır.

İnsanlar fani. Eserleri ise baki. Farklı düşüncelere sahip olabiliriz ama unutmamamız gereken aynı geminin içinde olduğumuzdur. Hınç siyasetinin bitmesi ve uzlaşma kültürü, geleceğin büyük Türkiye’ sini oluşturacaktır.

2018 den ümitliyim. Birbirimizi anlamaya çalıştığımız güzel bir yıl olmasını diliyorum.

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.