Güven timlerinden kaçamadılar

Bu haber 19 Nisan 2014 - 10:29 'de eklendi ve 913 kez görüntülendi.

manset5165165165Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde her Perşembe günü kurulan halk pazarında 70 yaşındaki yaşlı bir kadının çantasını çalan 3 kadın, pazar yerinde alışveriş yapmış gibi gözüken sivil görünümlü güvenlik timleri tarafından 10 dakika gibi kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı güven timi ekipleri tarafından yakalanan zanlıların pazar yerine gelmezden yaklaşık 1 saat önce de bir evi soydukları ortaya çıktı.

Kadir Tamer

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerden oluşan ‘Güven Timleri’ tarafından her Perşembe günü kurulan halk pazarında yaşanılan hırsızlık olayının failleri 10 dakika gibi kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

İddialara göre, Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde yaşayan ve çok sayıda sabıkaları bulunan H.G., A.B. ve K.B. Perşembe günü Muğla’ya geldi. Sabah saatlerinde Muğla’ya gelen 3 kadın öğle saatlerine doğru Menteşe İlçesi’nde her Perşembe günü kurulan halk pazarına doğru gittiler. Bir süre pazar yerinde dolaşan H.G., A.B. ve K.B. alışveriş yapan 70 yaşındaki yaşlı bir kadını takibe aldılar. Alışveriş esnasında yaşlı kadının bir anlık dalgınlığından faydalanarak çantasını çalan 3 hırsız kimsenin kendilerini görmediğinden emin olarak hızla olay yerinden uzaklaştı.

10 dakika içinde yakalandılar

Kimsenin kendilerini görmediğini düşünerek rahat bir şekilde yollarına devam eden üç zanlının karıştığı hırsızlık anı ise pazar yerinde alışveriş yapar gibi gözüken Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil ekiplerden oluşan ‘Güven Timleri’nin dikkatinden kaçmadı. Hırsızlık anından itibaren H.G., A.B. ve K.B.’yi yakın takibe alan ekipler üç zanlıyı Belediye Parkı’nda çaldıkları çantayı incelerlerken yakalayarak göz altına aldılar. Sivil kıyafetli güven timlerini birden karşısında gören üç zanlı, yaşlı kadının çantasını çaldıktan 10 dakika sonra yakalanmaları şaşkınlığı içerisinde ifadeleri alınmak üzere Komiser Hamdi Bey Polis Karakolu’na götürüldüler.

Bir evi soydukları da ortaya çıktı    

Karakola getirilen üç zanlının üzerlerinde yapılan aramada pazar yerinde yaşlı kadından çaldıkları çantada bulunan bin lira nakit para ile yaklaşık 6 bin liralık ziynet eşyası ele geçirildi. Ziynet eşyalarının yaşlı kadına ait olmadığının tespit edilmesinin ardından yapılan incelemede üç zanlının pazar yerine gelmezden önce Emirbeyazıt Mahallesi Rıfat Ayaydın Caddesi üzerindeki bir evi soydukları ve ziynet eşyalarını bu evden çaldıkları ortaya çıktı. Haklarında çok sayıda sabıkası bulunan zanlıların gerçekleştirdikleri iki hırsızlık olayında çaldıkları yaklaşık bin liralık nakit para ile çeşitli ziynet eşyaları sahiplerine teslim edildi. İfadeleri alınan üç zanlı hakim karşısına sevk edilmek üzere adliyeye sevk edildiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.