GÜRÜN, YENİ EVLİLERDEN EN AZ 4 ÇAPULCU İSTEDİ

Bu haber 04 Temmuz 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.188 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Galiba sokaklara yakan yıkan çapulcu sayısı az geldi. Daha da çoğalsınlar yollar caddeler çapulcu ile dolsun ki, Devleti milyarlarla zarara soksunlar. Millet öyle sinsin ki evlerinden çıkamasınlar. İş yerlerine günlerce gelemesinler isteniyor. Oysa yeni evliler Muğla merkez kökenli değildir. Onlar Denizli doğumludur. Denizli de çapulcu olmaz, çünkü orada din ağırlığı vardır. Muğla’ya gelip esnaflık yapanların içinde bir tek bile zındık yoktur.
ÇAPULCU NE DEMEK
Başkasının malını alan, talan eden kimse, yağmacı. En temel toplumsal kurallara bile uymayan, malları zorla veya yağmalayarak alan kimse veya kimselere çapulcu deniyor.
Demek ki bu söz çok yerinde söylenmiş adresini de bulmuş demektir.
Çapulcu denilenlerin içinde iyi vatandaşlar yok muydu? İyi vatandaşlar olabilir ama o ilk günkü söylenen ağaç park Alevi gibi sözlerin gerisindeki esas niyet ortaya çıktıktan sonra hala yürümüşse, Valinin emri ile orada bulunan polislere taşla sopa ile hatta Molotof kokteyl gibi ateşli kavga etmişse, bu arada masum insanların evlerine tecavüz etmişse, masum insanların vasıtalarını yakmışlarsa o zaman hepsi birden çapulcu olmuyor mu?
CHP TEMELLİ ZIRVALIYOR
Bakıyorsunuz CHP’nin en yetkilisi olan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, bu olayın içinde değiliz diyor. Aradan birkaç gün geçince Bu hükümeti yıkıncaya kadar yollardayız diyebiliyor. Aynı partinin 2 numaralı adamı, Gürsel Tekin dosdoğrusunu söyleyerek daha akıllıca davrandı..
GÜRSEL TEKİN, CHP GEZİDEYDİ
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “ Gezinin arkasında hiçbir şekilde CHP yoktur” açıklamalarının aksine, Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin, önemli bir itirafta bulundu. Tekin, “Gezi Parkında neyi soruşturacaksınız, doğrusu bilmiyorum. 25 tane CHP milletvekili oradaydı. Soruşturmayı başlatacaksanız buradan başlatın.
ATATÜRK DÜŞÜNCE DERNEĞİ TOPLANTI SONUCU AÇIKLANDI
İktidarın 10 yılı aşkın süren iktidarı sırasında, Cumhuriyet kazanımlarına, Atatürk Devrimlerine ve hukuka yapılan saldırılar yanında, halkın yaşam biçimine, iş güvenliğine Sendika ve örgütlenme özgürlüğüne, sağlık ve güvenlikten yararlanma hakkına, Laik eğitim sistemine, kamu girişimciliğine yapılan saldırılar son noktaya ulaşmıştır. İşte bu bakımdan Millet direnişe geçmiş bu büyük silkiniş imiş,
CEVAP: Cumhuriyet kazanımı zedelenmemiştir. Atatürk’ün ufku gibi genişlemiştir. Kadınlardan milletvekili her sene çoğalmıştır. İsteyen kadın mini, isteyen erkek tenem örmektedir. Atatürk devrimleri çok güçlü hale gelmiştir. Yıllarca seçimsiz olarak makamı ancak ölünce boşalan yüksek hakimlik, Atatürk ilkesi olan egemenlik kayıtsız şartsız TBMM Meclisine verilmiştir. Yıllarca terörü önleyemeyenlerin yerine yeni nesil gelmiştir. Yetkiler Egemenliğin çalışmasıyla Atatürk’ün ruhu saat olmuştur. Laik eğitim aslına kavuşturulmuştur. Laiklik artık Dinsizlik değildir. Dinin koruyucu şemsiyesidir. Sendika evvela nedir onu bilerek yazmak gerekir. Memurlara sendika hakkını kim verdi? Maaşlara Enflasyon durumuna göre ayar yapanlar hakkında konuşmak Atatürkçülüğe yakışmıyor. Atatürk: İki Mefkuremiz var. DİLİMİZ ile DİNİMİZ sağlam oldukça, Ülkemiz ebediyete kadar yaşayacaktır. Büyük Ata bu vasiyet ini Çanakkale deki Anafartalar süngü savaşanı anlatırken söyledi..
Komünizm, din düşmanı olduğu için, (Komünizm her görüldüğü yerde ezilmelidir) dedi. Nazım Hikmet i hapse koyan İnönü dönemidir. Suçu ordu içinde casusluk ve bozgunculuk.
Böyle bir kişinin resmini taşıyarak, hürriyet isteyenler de Atatürkçü dür her halde!!!
KÖY ENSTİTÜLERİNİN KURULUŞU KUTLANDI
Bodrum da Köy Enstitülerinin kuruluş yıl dönümü CHP sempatizanı dernekler tarafından kutlandı. Bu özel günün konuğu olan,”Keskin Dönemeçli Yollarda derin izler “ adlı kitabın yazarı DR. Sami Gökmen in NAZIM HİKMET üzerinden yaptığı sunumun ardından toplantı Köy enstitüleri anıları ve sohbetleri ile sona erdi. Burada ne İnönü ve nede Atatürk hatırlanıyor. Varsa da Nazım Yoksa da Nazım…
Ne demek bütün bunlar? Atatürk dil dedi onu kuşa çevirdiniz. Din dedi onu da 1938 de getirilen Laikliği Atatürk inkılabı diye yutturdunuz Yeter!!!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
serdar şatırlar 13 Temmuz 2013 / 14:09

Bu adam gazetenin patronuyum diye… Muğlada artık yazı yazmasın. Çok komik durumlara düşebilir. tarafsız bir gözle değerlendirmelerde bulunabilirsiniz, fakat sağ mantıkta bir düşünceyle bir adım bile ileriyi görüp ilerleyemezsiniz. Önce sosyal demokrasi nedir? Türkiyede uygulanabilir mi? Uygulanırsa dinimiz elimizden gider mi? Nazım’ı sevince kominist mi olunuyor bu memlekette çok merak ediyorum. Lütfen önce okuyun, anlayın ondan sonra yorum yapın. Gazeteciyim diye köşenizde istediğiniz gibi ahkam kesebiliyorsanız, o zaman o çapulcuların ne kadar haklı olduklarını da ortaya koyuyorsunuz.

ozan oflas 14 Temmuz 2013 / 01:49

abicim sen ne içtinde bu yazıyı yazdın söyle bende ondan içeceğim