Gürün ve Ülgen Güney Kore’de

Bu haber 13 Nisan 2015 - 23:10 'de eklendi ve 713 kez görüntülendi.

gurunnulgenMuğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürü Baki Ülgen, her 3 yılda bir farklı ülkelerde gerçekleştirilen ve bu yıl Güney Kore’de gerçekleşen “7. Dünya Su Forumu”na (WWF) katılmak üzere Güney Kore’ye gitti.

Haber Merkezi

Su sorunlarına yeni fikirler ve çözüm yollarının bulunması amacıyla başlatılan ve her 3 yılda bir Dünya Su Konseyi ve farklı bir ülkenin ev sahipliğini yaptığı Dünya Su Forumunun 7’ncisi Güney Kore’de başladı. Güney Kore’nin Daego ve Gyeongbuk kentlerinde gerçekleşen 7. Dünya Su Forumu’na Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen’ın yanı sıra 170 ülkeden 2 bini aşkın davetli katılıyor.

12 Nisan 2015 tarihinde başlayan ve halen devam etmekte olan forumun açılışı başkent Seul’den 300 kilometre mesafedeki Daegu şehrinde yapıldı. Beş gün boyunca devam edecek olan forum süresince, Busan kentinde bulunan Türk anıtı ve mezarlığı, Dünya Kültürel Mirası kabul edilen Changdeokgung ve Gyeongbok sarayları ziyaret edilecek.

Dünya Su Forumu, 1997 yılından bu yana üç yılda bir düzenleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.