Gürün muhtarlar ile bir araya geldi

Bu haber 03 Şubat 2018 - 3:26 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Seydikemer ilçesi muhtarları ile Büyükşehir Bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Seydikemer ilçesi muhtarları ile Büyükşehir Bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Seydikemer İlçesi muhtarlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Muğla Büyükşehir Belediyesi daire başkanları da katılarak muhtarların istek ve talepleri ile tek tek ilgilenildi.

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Seydiler Muhtarı Mehmet Güven Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasıyla kurulan ilçelerinin il merkezine en uzak ilçelerden biri olduğunu, geniş Muğla coğrafyasında ilk günlerde hizmetlerin kendilerine ulaşmasında sıkıntılar olabileceğini düşündüklerini ancak bunun olmadığını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yapılan yollar, köprüler ve diğer hizmetlerle mesafelerin kısaldığını, sevginin, hoşgörünün artarak vatandaşların yüzlerinin güldüğünü söyledi. Gürün; “Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasının üzerinden 4 yıl geçti ve her yıl olduğu gibi siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelerek bu sürede heybemizde biriktirdiğimiz hizmetleri sizlere anlatmak, sizlerin istek ve taleplerini dinlemek için bir aradayız. Muğla geniş bir coğrafyaya sahip ve Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip şehri İstanbul’dan yaklaşık üç kat büyük. Güzel şehir Muğlamıza bugüne kadar 862 milyon lira yatırım yaptık ve 253 milyon lira devrolan borçların taksitlerini ödedik. Öncelik ve aciliyet sırasına göre ilk başta sorumluluk alanımızdaki yollardan başladık. 360 milyon lira yatırımla 2 bin 210 km yol çalışmasını tamamladık. Muğla genelinde düzenli, güvenli, bakımlı yollarla vatandaşlarımızı birbirine bağladık. Aynı zamanda turizm beldesi olan birçok ilçemizde ve mahallemizde şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin de güvenli ve modern yollarda ulaşım yapmasını sağladık. Seydikemer ilçemizde ilçe belediyemiz, Antalya Büyükşehir Belediye’miz ile birlikte Korubükü Mahallesi Karaçay Köprüsü yapımını gerçekleştiriyoruz. Yollar ve köprülerle sadece mahallelerimizi, ilçelerimizi değil, illerimizi de birbirine bağlıyor, sevgi ve hoşgörü ile gönül köprüleri kuruyoruz.” dedi.

Ulaşımdan, tarıma, sağlıktan, mezarlık hizmetlerine kadar Muğla iline, Seydikemer ilçesi özeline yapılanları muhtarlara anlatan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün daha sonra muhtarların istek ve taleplerini dinledi.

Muhtarlar özellikle yapılan yollar, Dere Mahallesi Güz Mevkii, Sahilceylan Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Emirler Mahallesi, Çukurceylan Mahallesi, Bayir Mahallesi Armutağacı ve Araplar Mevkii, Arsa Mahallesi, Çökek Mahallesi Boyağacı Mevkii, Korubükü Mahallesi Okkabazlar Mevkii, Çaltılar Mahallesi, Yaka Mahallesi Üçpınarlar Mevkii, Boğaziçi Mahallesi, Dodurga Mahallesi Bel Mevkisinin içme suyuna kavuşturulmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ayrıca MUSKİ ekiplerinin herhangi bir arızaya kısa sürede müdahale etmesinden, Muhtarlar Masası’ndan, mezarlık hizmetlerinden çok memnun olduklarını belirten muhtarlar Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri ile Antalya sınırına dayandığını söylediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.