Günübirlik tekne batma tehlikesi geçirdi

Bu haber 30 Eylül 2013 - 9:39 'de eklendi ve 840 kez görüntülendi.

batmatehlikesi12313246513213513213Fethiye’de günü birlik tur teknesi bağlı bulunduğu kıyıda batma tehlikesi geçirdi. Tur teknesi bulunduğu yerden vinçle karaya iyice yaklaştırılıp deniz dibine oturtularak batması önlendi.
Haber Merkezi
Fethiye kordon boyunda kıyıya bağlı ‘Yasemin 1’ isimli 19 metre boyundaki 65 yolcu kapasiteli günü birlik tur teknesi vanasının patlaması nedeniyle su almaya başladı. Çevredeki vatandaşlar durumu hemen teknenin şirketine bildirdi. Şirket yetkilileri vinç yardımıyla tekneyi kıyıya kadar çektirip bağladı. Böylece yan yatıp batması önlenen tekneye bu kez kıyılarından su almaması için naylon çektirildi. 2 dalgıç ta teknenin tabanında vana bölümünü kapatmaya çalıştı. Kamara ve mutfak bölümü tamamen su ile dolan teknedeki bu su dinamo yardımıyla boşaltılmaya çalışıldı.
Tekne sahipleri yaptıkları açıklamada; “Günü birlik tur teknemizi çekek yerine çekecektik. Tekne tura çıkmıyordu. Vanadaki arıza nedeniyle batma tehlikesi yaşadı. İçindeki suyu tahliye edip çekek yerine kadar yüzdüreceğiz. Önümüzdeki turizm sezonuna onarım ve bakımını yaptıracağız” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.