Günnücek ormanına ‘Sığla’ kütüphanesi

Bu haber 29 Aralık 2015 - 22:43 'de eklendi ve 548 kez görüntülendi.

GÜNNÜCEK ORMANINA ‘SIĞLA’ KÜTÜPHANESİ 8 KAMU KURUMU VE STK TEMSİLCİSİNİN KATILDIĞI “GEÇMİŞTEN GELECEĞE ŞİFA KAYNAĞI SIĞLA” ÇALIŞTAYININ İLK KURUL TOPLANTISINDA GÜNNÜCEK ORMANINDA SIĞLA KÜTÜPHANESİ KURULMASI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNULMASI KARARI ÇIKTI.8 Kamu Kurumu ve STK temsilcisinin katıldığı ‘Geçmişten geleceğe şifa kaynağı sığla’ çalıştayının ilk kurul toplantısında Günnücek ormanında Sığla Kütüphanesi kurulması için girişimlerde bulunulması kararı çıktı.

15 Kasım 2015 tarihinde Marmaris’te yapılan “Geçmişten Geleceğe Şifa Kaynağı Sığla” konulu Çalıştayda alınan karar doğrultusunda oluşturulan kurulun ilk toplantısı yapıldı. Toplantıya Marmaris Milli Park Müdürlüğü, Marmaris Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Büyük Şehir Belediyesi, DSİ Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme Bölge Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Tema Vakfın’dan birer temsilci ile Ekolog Okan Ürker katıldı.
Yapılacak çalışmalar ile ilgili olarak ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşmek, mevcut durum ve yapılacaklar hakkında bilgi edinerek takip etmek ve katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan kurul toplantısında; Marmaris’te bulunan Sığla alanlarını yerinde ziyaret etmek ve tespit edilen problemleri ilgili kurumlarla paylaşmak, Günnücek ormanında Sığla Kütüphanesi kurulması için girişimde bulunulması kararı alındı. Toplantıda ayrıca, Günnücek Ormanında yapılması öngörülen Sığla Araştırma Merkezi’nin durumunu takip etmek ve ilgililerle görüşmek, Sığla’nın tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları için materyaller oluşturmak, Sığla ile ilgili bilimsel araştırma yapan kurumları ve çalışmaları takip etmek ve bir arşiv oluşturmak, Sığla ile ilgili projeler hazırlayarak kalkınma ajansları ve Avrupa Birliğine sunmak gibi konularda fikir birliğine varıldı. Ayrıca kurulun 3 ayda bir toplanması kararı alındı.
Toplantı sonrası Kurul Üyeleri Günnücek’te yeni yapılan yürüyüş yollarını gezdi ve Marmaris Milli Park Müdür Vekili Fikret Çatalkaya’dan bilgi aldı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.