Güneşli hava yazı aratmadı

Bu haber 30 Ocak 2014 - 18:55 'de eklendi ve 753 kez görüntülendi.

pazar6561651Muğla’da hafta başından beri süren yağmurun ardından dün yazdan kalma bir gün yaşanırken Muğlalılar güneşli havanın tadını doyasıya çıkardı.
Berna Uçar
Muğla’da hafta başından beri süren yağmurun ardından dün yazdan kalma bir gün yaşanırken Muğlalılar güneşli havanın tadını doyasıya çıkardı. Güneşli hava Muğlalıların sokakları, park ve kafeleri doldurmasına neden oldu. Her Perşembe günü kurulan Halk Pazarı’da uzun bir aradan sonra yaz aylarındaki kalabalığın yaşanmasına neden oldu.
Muğlalılar yazdan kalma günü iyi değerlendirmek isterken park ve kafelerde doluluk yaşandı. Güzel havayı değerlendiren vatandaşlar “Havaların bir gün yağışlı bir gün güneşli olması güzel bir şey. Yağmur demek bereket demek, uzun zamandır yağmur yağmıyordu. Barajlar da su kalmamıştı, çiftçiler ister istemez bayağı telaşa kapıldılar. Çiftçimizin yüzü gülmüyordu. Nüfus çok kalabalık su olmayınca olmuyor. Güneşli hava da ister istemez insanın içini açıyor, moral veriyor, huzur buluyoruz. Yaz da gerekli, bahar da gerekli, dört mevsimi en güzel şekilde yaşamamız gerekiyor” diye konuştular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.