Güneş Tiyatro Atölyesi yeni oyununu sergiledi

Bu haber 27 Nisan 2014 - 18:56 'de eklendi ve 896 kez görüntülendi.

tiyatrooyunu165165165165Muğla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin sponsorluğunda Güneş Tiyatro Atölyesi tarafından , Woody Allen’in ‘Tanrı’ adlı tiyatro oyununu sergilendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde Güneş Tiyatro Atölyesi tarafından Muğla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği sponsorlunda Woody Allen’in ‘Tanrı’ isimli oyununu sergilendi. Oyunu izleyen seyirciler kahkaha dolu dakikalar geçirdi.

Öğrencilerin sanata olan ilgilerini arttırmak olduğunu belirten Muğla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Sebahattin Binay, “Derneğimizden burs alan öğrencilerin oluşturduğu bir topluluk var. Bunlar her yıl bir tiyatro etkinliğini sahneye koyuyorlar. Bu konuda biz Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Muğla Şubesi olarak da gençlerimize destek vermekteyiz. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra drama, güzel konuşma, güzel söz söyleme gibi başka sanat dallarında da gençlerimiz boş zamanlarında değerlendirmek amacıyla böyle bir etkinliğin içinde bulunuyorlar. Bu tiyatronun amacı gençlerimizin sanata olan ilgisini arttırmak onları gerçekten Çağdaş düzeyde yetişmesini sağlamaktır” dedi.
Oyunun Konusu
TANRI, absürt metinden oluşan bir kara mizahtır.  Antik Yunan dönemini alınıp güncel döneme uyarlanmıştır. Yazar ile oyuncular arasında söz konusu oyunun finalinin nasıl alacağı konusundaki tartışmaları konu alır. Diabetes, Hepatitis, Doris Levin, Trichinosis, Bursitis karakterleri, “ özgürlük kargaşa mıdır” dan, “tanrı  var mıdır?” a kadar birçok konuda atışırlar. Sonra onlara, krala mesaj götürülmesi gerektiğini bildiren Kader Ailesi eklenir. ”Tanrı var mıdır” sorusunu içeren mesaj krala ulaşana kadar düzen, politikacılar, başı derde girmesin diye tehlikeli durumlarda insanların birbirine sırt çevirmelerine kadar birçok konu eleştirilir. Oyunun sonunda tam tanrıya gerek olduğu sırada tanrı makinası bozulur. Tanrının öldüğü ve herkesin başının çaresine bakması gerektiği haberi yayılır.

Güneş Tiyatro Atölyesi 4 Mayıs Pazar günü Marmaris’te ve 12 Mayıs Pazartesi günü Çine’de oyunlarını sergileyecekler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.