Gündem; Cumhurbaşkanı Seçimi

Bu haber 16 Nisan 2014 - 19:33 'de eklendi ve 1.374 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

Mahalli seçimler dolayısı ile gördük ki, dün şeriata hayır diyenlere, irtica hortluyor diyenlere bir haller oldu. Laikliğe toz kondurmayanlar hıyanetle birleşmişler ve sözde din adamı ile gizli beraberlik yapmışlar. Devletin en önemli yerlerini ele geçirmişler, seçim dolayısı ile kirli yüzleri ortaya dökülüverdi. 17 Aralık’taki ayakkabı kutuları ve para sayma makinesi ile 8 polis ve birde savcı… Üst makama bilgi vermeden, ülkenin her an içten düşmanı olarak bilinen ünlü basın, olay açıklanmadan çağırılıyor. Nasıl yaygara edelim ki yer yerinden oynasın. Kimleri suçlayalım ki hükümet alabora olsun, görüşü ile çok değerli bakan çocuklarını yaka paça görüntüye getirdiler.

CHP’de yalnız lider, MHP’de yalnız lider iftirayı allayıp, pullayıp meydanlara taşıdılar. Bu liderlerin, konu hakkındaki yorumları ve kafalarındaki hayali kararlarını açıklayışları bizleri hiçbir şekilde etkilemedi. Zaten, Ergenekon terör örgütüne bu liderlerin yaklaşımını biliyoruz. Örgüte karışan sivil ortaklarını milletvekili seçmeleri ve bu mahkemelerde suçlu görülenler için çok delilli olarak yazılan savcılık savunma dosyalarını hep yalanlayanları, tutulan dosyalar yazılmadan ele geçen binlerce belge için araştırma sonucunda ilave ve görgü şahitleri ve belgeler devamlı açıklandığı halde bu liderler hep suç ortağı olmuşlardır.

GEÇEN DÖNEM CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNİ HATIRLAYALIM

Meclis 180 mevcutla toplandığı halde, birileri Anayasa Mahkemesine suç işletti. Meclis adına karar veren AYM Meclisin 367 mevcutla toplansın kararını alınca meclisin toplanması imkanı ortadan kalkmış oldu. Bu durumda AK Parti çoğunluğu Cumhurbaşkanını halkımız seçecektir. Kararını alınca, sap gibi dikilip kalmışlardı. İşte o alınan karar gereğince şimdi günü dolan Çankaya için yeni başkan seçilecek. Bu aynen ABD’de veya Fransa’da olduğu gibi Türk Milleti Başkanını 10 Ağustos tarihinde seçecektir. Birinci seçimde yüzde 51 oy alan olmazsa ikinci seçimde en fazla oy alan iki aday için seçim yapılacak. Bu defa bir fazla alan AK Parti adayı olursa başkan olacak. Başka bir aday kazanması halinde eskisi gibi normal Cumhurbaşkanı olacak. Çünkü Başkan için meclisten yetki kanunları çıkması gerekeceği için bu durumda başkanlık gelecek sefere kalır.

YARA ALMIŞ OLSADA ÜÇLÜ HİYANET HALA MEVCUTTUR

Bunlara paralel yapı deniliyordu. Üçlü paralel,  yalan ve iftira ile ancak ihtilale hazırlık yapmanın ustasıdırlar. Ama ihtilal olacaksa bunu askerlere yaptırırlar ve makamlara kendi aralarında pay ederlerdi. Ülkede işler yolunda ise ancak o zaman ne varsa yiyip yutmak İçin ihtilal yaparlar. İşte şimdi tam aradıkları ortamdır. Bankalar dolu, IMF’ye veya başka sömürücü kuruluşlara borç yoktur. İhracat yolunda, enflasyon tek rakamda, bütün ihaleler yap devret şeklinde yapılmıştır. Bu güzelliklere, bu müteahhitlere ortak olan dünya zenginleri

Türkiye denilince dünden geliyorlar. Oh ne güzel, ne güzel hortumlanır!.. 27 Mayıs’ta aynen

böyle olmuştu. Gene aynı şekilde kalkınma yoluna girmiş bu ülkeyi 5 sene idare etsek, Atatürk’ten kaldı diye hazinenin olması gereken servetin nasıl üzerine oturduk!.. Onun gibi birileri gelerek tekrar kalkınsın diye fazla tartışmayız. Millet yaptı vesselam…

DOĞRULARI SÖYLEYEN LİDER ADAYLARI DA VAR

Geçtiğimiz günlerde Merhum Turan Feyzioğlu’nun torunu olan, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, kendi partisi sandığım CHP liderini ve teşkilatını acı bir dille uyarıyordu. SİZİN NE İŞİNİZ VAR 17 Aralık olaylarının arkasında? Size ne? Bu ülkede savcılar yok mu?

Birisi yanlış yapsa,50 savcı çığ gibi uçarak gider olay yerini çembere alır. Size Ne?

Bir de İzmir CHP Milletvekili Güler Hanımın günlerden beri beyanatları var. Daha kimler vardır bilemiyorum. Şunu biliyorum CHP artık tümden değişmek zorundadır. Bazı yerlerde sandıktan çıkanlar var. Bizler, derhal seçimi orada bıraktık. Seçilenlerin başarılı olmasını istiyoruz, kendilerine tebrik ediyoruz. Ne yani, Muğla’da gücümü bilirken ne diye horozlanayım. Allah’tan diliyorum akıllı dürüst insanlar bir araya gelsinler. Sandıktan başka bir beklenti içinde olmasınlar.  Çünkü Türkiye’de sandık dışında iktidar beklemek artık kesinlikle intihardır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.