Gümüş’ten kutlama

Bu haber 19 Ekim 2018 - 0:20 'de eklendi ve 576 kez görüntülendi.

Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir gümüş “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla bir Mesaj yayımladı.

Muhittin Direk

“19 Ekim Muhtarlar Günü” günü sebebi ile kutlama mesajı yayımlayan Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı kadir Gümüş; “Muhtarlar, vatandaşlarımız ile devletimiz arasında çok ciddi köprü vazifesi görüyor.” dedi.

Gümüş, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Muhtarlar, yani bizler vatandaşla devletimiz arasında çok ciddi köprü vazifesini yerine getiriyoruz. Muhtarlık, fedakarlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir ve muhtarlarımız da bu zorlu görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler. Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, ilk olarak 2. Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve çalışmaya başlamıştır. Muhtarlık, en kaliteli hizmetin en hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırılmasında en önemli mihenk taşlarından bir tanesidir.”

Başkan Gümüş mesajına şöyle devam etti; “Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir ve yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eder. Biz muhtarlar olarak, bulunduğumuz mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmekteyiz. Mahallelerimizin ve köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, muhtar arkadaşlarımızın hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile tüm muhtarlarımızın bu yıl dördüncü kez kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.