Gümüş’ten 19 Mayıs Bayramı mesajı

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 23:59 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Haber Merkezi 

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Gümüş, 19 Mayıs 1919 gününün Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları tarafından kurtuluş mücadelesinin ilk ateşinin yakıldığı gün olduğunu kaydetti. 19 Mayıs 1919 günü laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin tohumlarının atıldığı, aydınlık geleceğimizin tarih sayfalarına yazıldığı gün olduğuna dikkati çeken Gümüş’ün açıklaması şöyle devam etti:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kelam Atatürk, bu anlamlı günü gençlere armağan etmiştir. Büyük fedakarlıklar ile kurulan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti siz gençlere emanettir. 95 yıl önce yanan bu ateşi, gençlerimizin aydınlık yarınlara taşıyacağından hiç şüphemiz yoktur. Geleceğimizin teminatı, aydınlık yüzü gençlerimize güvenimiz ve inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 95 yıl önce Milli mücadeleyi başlatan başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve özlemle anıyoruz. Her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden yüzlerce işçinin acısı sebebiyle buruk bir şekilde kutlamaktayız. Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, yaralı olanlara ise acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.