Gültekin Uysal Muğla’daydı

Bu haber 27 Ekim 2015 - 23:21 'de eklendi ve 747 kez görüntülendi.

GÜLTEKİN UYSAL MUĞLA (2)Demokrat Parti (DP) Muğla İl Teşkilatı seçim çalışmaları kapsamında Muğla’da partililer ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda Genel Başkan Gültekin Uysal, Türkiye gündemini değerlendirdi.

Verda Kartal

Bir dizi ziyaret ve seçim çalışması için Muğla`ya gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Muğla İl Teşkilatı tarafından bir restoranda düzenlenen basın toplantısına katıldı. Genel Başkan Gültekin Uysal toplantıda Türkiye gündemini ve seçim çalışmalarını değerlendirdi. Toplantıya Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Muğla İl Başkanı İsmet Köse, İlçe Başkanı Abdullah Eskihisarlı, DP Milletvekili Adayı Zekai Alper ve partililer katıldı.

Muğla’da partililer ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, seçime birkaç gün kaldığını belirterek, “Türkiye’de her geçen gün endişeler arttığı gibi dünden bugüne endişelerin katmerlendirdiği bir günde bu toplantıyı yapıyoruz. 7 Haziran’da milletimiz bir irade ortaya koydu. Milli irade şampiyonluğu yapanların hiçe saydığı, hiçselleştirdiği, ‘400 vekil istedim, vermediniz, ben de sizi seçim manyağı yaparım’ bakışıyla yeniden Türkiye, zorlama bir seçimle karşı karşıya bırakıldı. Bugün Türkiye, bir kişinin ihtirasları neticesinde seçime gitmektedir. Parlamenter sistemin rehin alındığı, esaret altına alındığı Büyük Millet Meclisi’nin, yargı erkinin tek bir kişinin iradesi etrafında iradesiz kılındığı, yetkisiz kılındığı bir dönemi hep birlikte yaşadık” dedi.

Genel Başkan Gültekin Uysal, Koza İpek Grubu’na kayyum atanmasına tepki göstererek, “Dün son olarak 14.00’te, Bugün TV’de programımız vardı. Birkaç saat sonra öğrendik ki Koza İpek Grubu’na, hukuk ve demokrasinin başlangıcı mülkiyet hakkıdır, mülkiyet hakkını gasp ederek insanları, kendi şahsi ihtirasları için fiili durum yaparak, keyfiliğin zirve durumuna çıkararak bir el koyulmayla sadece bu kurumları değil ama topyekûn hepimizi ilgilendirdiği için milletin iradesine, sesine, kulağına el koyulduğuna hepimiz şahit oluyoruz” dedi.

Uysal konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı,

“Kendilerinin güvenmedikleri mahkemelere, 77 milyon milleti mahkûm zannetmektedirler. Bu adaletin önüne geçmişte de güvenmiyoruz diyerek, Anayasa Mahkemesi’nden başlayarak yüksek yargının yapısıyla oynayarak, bugünkü adalet mekanizmasını bu iktidar partisi kurdu. Adaletin siyasallaştığı noktada icat ettikleri hukuksuzluklarla beraber basına müdahalelerle beraber yarınlarda da bu hukuksuzluklara, kendileri de eninde sonunda muhatap olurlar. Eğer ülkede adil bir adalet düzeni miras bırakmazsanız, bugün icat ettiğiniz hukuksuzluklardan eninde sonunda siz de muamele görürsünüz. Türkiye’de bugün herkes birbirinin celladına dönüştüğü, döne döne kamu gücünü eline geçirerek iktidar olanların, bu gücü dayattıkları noktada bir sarmal içerisinde Türkiye’nin bugün muhatap olduğu bu hukuksuzluk iklimini topyekûn değiştirmek mecburiyetindeyiz. Türkiye’de mağdur olmayan hiç kimse kalmamış durumda. Herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye’yi inşa etme mecburiyetindeyiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.