Gültekin Palabıyık son yolculuğuna uğurlandı

Bu haber 09 Nisan 2014 - 18:06 'de eklendi ve 1.498 kez görüntülendi.

gultekinpalabiyik654615615615Aslen Ulalı olan ve Muğla Tabip Odası Eski Başkanı Gültekin Palabıyık tedavi gördüğü Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

İlkay Yıldız

Aslen Ulalı olan ve Muğla Tabip Odası Eski Başkanı Gültekin Palabıyık tedavi gördüğü Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

1938 yılında Ula’da dünyaya gelen Palabıyık, 45 yıl sürdürdüğü mesleği doktorluğu esnasında binlerce hastaya şifa dağıtırken, 2004-2009 yılları arasında da Muğla Belediye Meclis üyesi olarak hizmet verdi. Özel Yücelen Hastanesi’nde 3 aydır yoğun bakımda tedavi gören Dr. Gültekin Palabıyık geçtiğimiz gün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

Gültekin Palabıyık için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bahçesinde bir tören düzenlendi. Cenaze törenine Muğla Tabipler Odası Başkanı Murat Akgül, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Prof. Dr. Gürsoy Doğan, hastane çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Cenaze töreninde konuşan Dr. Haldun Akın, “1983’te ben burada göreve başladım. Kendisi ile aynı koridorda yıllarca hizmet verdik. O geçen süreç içerisinde hep birbirimize karşı güler yüzlü olduk. Kendisini saygı ve hürmetle anacağım” dedi.

Daha sonra söz alan Muğla Tabipler Odası Başkanı Murat Akgül, “Gültekin ağabeyimiz 2000-2004 yılları arasında Tabipler Odası Başkanlığını yaptı. Kendisinden çok şey öğrendik, onu her zaman saygı ile anacağız” dedi.

Hastane bahçesindeki törenin ardından Gültekin Palabıyık, öğle namazına müteakip Kurşunlu Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Ula Mezarlığı’na defnedildi. Kurşunlu Camiindeki cenaze törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile Palabıyık ailesinin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI
müşteba karamanoğlu 09 Nisan 2014 / 19:30

MUĞLA İNSANI OP.DR. GÜLTEKİN PALABIYIK AĞBİMİZİ KAYBETTİK KENDİSİ 54 YILLIK HAYATIMDA TANIDIĞIM EN MÜTEVAZI EN İNSANCIL EN YARDIMSEVER KİŞİLERDEN YALNIZCA BIRISIDIR. DÜRÜST İNSANA SAYGI GÖSTEREN ÇALIŞMA ARKADAŞLARI OLSUN MECLİS ÜYELİĞİ ÇALIŞMASINDA OLSUN SOSYAL YAŞAMIN HE R BÖLÜMÜNDE DEĞER VERDİĞİM ENDER KİŞİLERDEN BİRİSİDİ. RAHMET MİNNE TŞÜKRAN LA VEDA EDERKEN BIRAKTIĞI HARICIYE MUTEHSSISI VE CERRAHI MUDAHALERLE SAĞLIĞA KAVUŞTURDUĞU KİŞİLER ADINA MUĞLA ADINA MUĞLALILARA ULALILARA TÜM BÖLGEMİZE BAŞ SAĞLIĞI VE SSABIRLA RDİLEİRM.CENNET MEKANI OLSUN.

cumhur YILDIRIM 10 Nisan 2014 / 09:08

Gerçek bir beyefendi idi.Allah rahmet eylesin.

ZÜMRÜT ERYAŞAR 10 Nisan 2014 / 09:59

Sevgili ve sɑygı değer DR Gültekin Palabıyık‘in vefɑtı bizIerde büyük üzüntü yɑrɑttı Merhum’ e Allɑh’tɑn rɑhmet, bɑştɑ Eşi ve Çocukları oImɑk üzere tüm ɑiIesine ve yɑkınlɑrınɑ bɑşsɑğlığı dilerim.

Zümrüt Eryaşar 10 Nisan 2014 / 10:04

Sevgili ve sɑygı değer DR Gültekin Palabıyık‘in vefɑtı bizlerde büyük üzüntü yɑrɑttı Merhume’ e Allɑh’tɑn rɑhmet, bɑştɑ Eşi ve Çocukları olmɑk üzere tüm ɑilesine ve yɑkınlɑrınɑ bɑşsɑğlığı dilerim.