Güllük’te geleneksel turnuva

Bu haber 25 Temmuz 2017 - 0:50 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 7’ncısı düzenlenen, Güllük Yıldırım Satranç Turnuvası’nda sporcular kıyasıya mücadele etti.

Haber Merkezi
Geleneksel hale gelen ve bu yıl 7’ncısı düzenlenen, Güllük Yıldırım Satranç Turnuvası’nda sporcular kıyasıya mücadele etti.

Türkiye Satranç Federasyonu, Milas İlçe Temsilciliği ve Milas Belediyesi işbirliğiyle ile Güllük’te bu yıl 7’ncısı gerçekleştirilen ‘Yıldırım Satranç Turnuvasında’ rekabet çok yoğun oldu.
Güllük Aile Çay Bahçesi’nde Satranç turnuvasına Muğla, Denizli, Isparta, İstanbul, Yatağan ve Bodrum’dan 40 sporcu katıldı. Turnuvanın direktörlüğünü ve başhakemliğini Elif Vildan Altunbozar üstlendi.

12 yaş altı miniklerde birinci Toprakcan Mutlukan, ikinci Arda Uzgur, üçüncü ise Nazire Yağmur Önel oldu. Açık kategoride  ise birinci Alara Zeycan, ikinci Mehmet Salih Kaya, üçüncü Burhan Dündar dereceye girerek madalya almaya hak kazandılar.

Turnuvayı dereceyle bitiren sporculara ödülleri, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat,Faik Karagöz , Milas Belediyespor Koordinatörü Ümit Demirbacak, Satranç Federasyonu As Başkanı Halil Hilmi Darı ve eski İl Temsilcisi Tuğrul Okar tarafından takdim edildi. Ayrıca Milas’ta satranç sporunun sevilmesinde önemli rol oynayan Tuğrul Okar’a verdiği destekten ötürü bir plaket takdim edildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.