Güllük’e yeni park

Bu haber 03 Kasım 2016 - 11:04 'de eklendi ve 394 kez görüntülendi.

gulluke-yeni-park-3Milas Belediyesi “Daha yaşanabilir bir kent“ hedefi doğrultusunda mahallelere park ve yeşil alan kazandırma çalışmaları sürüyor. Şehir merkezinin yanı sıra her mahallede bir park yapan Müdürlük ekipleri son olarak Güllük’e yeni bir park kazandırdı.

Haber Merkezi

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu Güllük Mahallesi Orjan sitesinde eski arıtma tesisinin bulunduğu alanda yapımı tamamlanan yeni park toplam 2093 metrekare alanı kapsıyor. İçerisinde 3 potalı basket sahası, çocuk oyun alanları piknik ve oturma alanlarının bulunduğu park,çocukların rahatça oyun oynayabileceği, yetişkinlerin rahatça kullanabileceği bir alana sahip.

Mevcut parklarda yapılan ekleme ve tamiratların yanı sıra ihtiyaç duyulan bölgelere de hızla yeni çocuk parkları yapmaya devam ettiklerini söyleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Mevcut parklarımızı sık sık elden geçirerek, eskiyen oyun gruplarını değiştirip parklarımızı çocuklar için daha sağlıklı ve güvenli hale getiriyoruz. İlçe merkezi ve 132 mahallemizde belediye hizmetlerimiz devam ederken, yeni çocuk parkları ve sosyal alanlar yapmayı da ihmal etmiyoruz. İhtiyaç duyulan bölgelerde oyun alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.