Gül Yürekli Sevdalar okurları ile buluştu « Hamle Gazetesi

Gül Yürekli Sevdalar okurları ile buluştu

Bu haber 22 Temmuz 2019 - 0:37 'de eklendi ve 617 kez görüntülendi.

Edebiyat öğretmeni ve Hamle Gazetesi yazarlarından İsmail Zorba’nın ilk kitabı olan ‘Gül Yürekli Sevdalar’ okurları ile buluştu.

Kadir Tamer

Edebiyat öğretmeni ve Hamle Gazetesi yazarlarından İsmail Zorba’nın ilk kitabı olan ‘Gül Yürekli Sevdalar’ okurları ile buluştu. ‘Demini Almış Ömür Yazıları’ sloganı ile İsmail Zorba tarafından kaleme alınan ‘Gül Yürekli Sevda’ isimli kitap 318 sayfadan oluşuyor.

Çınaraltı Yayınları tarafından basılan ve okurları ile buluşan ‘Gül Yürekli Sevdalar’ kitabı yazarı İsmail Zorba, “Her geçen senenin ardından hayatın bizde bıraktıklarına baktığımızda nerede olduğumuzu bir kere daha görme şansına sahip oluyoruz. Önümüze bakıp nereden nereye dediğimizde, geçen zamanın çok kısa olmasına rağmen yaşanılanların bu kısa zamana nasıl sığdığına inanamıyoruz. Her yaşın bizden aldıklarının ve bize verdiklerinin muhasebesini yaptığımızda elimizde kalanları birer hediye olarak değerlendirmemiz gerekiyor. İşte bu muhasebe işlemine girdiğim her an, yazmanın bana verilmiş önemli bir görev olduğunu düşündüm. Okuduklarım, yaşadıklarım hep beni yazmaya itti. Yazdıkça hayatla tamamlandığımı hissediyorum. Ama hayat senaryosunda bana düşen görevler, yazılarımı paylaşmamı erteleme nedenim oldu. Yazdıklarımın bir kitapta toplanması en büyük hayalimdi. Bu hayalim benden uzaklaşıyordu ki Çınaraltıyla beni buluşturan İdris Koç, bir dokunuşuyla herşeyi değiştirdi. Şimdilik eşiği geçme cesaretini gösterip sadece selamlaşalım, nasip ederse bir merhabanın eşliğinde bir noktanın ardından yeni eserlerle birlikte sefere çıkalım. Hayatıma kattıklarıyla bu kitabın çıkmasına kaynaklık eden başta aileme, dostlarıma, öğrencilerime teşekkürü borç bilirim” dedi.

İsmail Zorba ‘‘Gül Yürekli Sevdalar’ isimli kitabını imzalayarak Hamle Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hafize Nizamoğlu Acar’a hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.