Gönül Elçileri Projesi kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi « Hamle Gazetesi

Gönül Elçileri Projesi kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi

Bu haber 06 Aralık 2017 - 0:31 'de eklendi ve 717 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında Muğla’da oluşturulan Bereket Ormanı’na Muğla Valisi Esengül Civelek’in katılımı ile Menteşe İlçesi Düzeyin mevkiinde bulunan alana fidan dikimi yapıldı.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında Muğla’da oluşturulan Bereket Ormanı’na Muğla Valisi Esengül Civelek’in katılımı ile Menteşe İlçesi Düzeyin mevkiinde bulunan alana fidan dikimi yapıldı. Fidan dikim törenine Vali Civelek’in yanı sıra Vali Yardımcıları Fethi Özdemir, Kamil Köten, Rıza Dalan ve Mehmet Fikret Çavuş, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hacı Koç,  Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Şehit Aileleri, gaziler, vatandaşlar ve gönül elçileri katıldı.

Törende yaptığı konuşmada ormanlara sahip çıkılmasının herkesin görevi ve sorumluluğu olduğunu ifade eden Vali Civelek, “Bereket Ormanlarını oluşturmaktaki amaç orman alanlarının genişletilmesi, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya, daha yeşil bir çevre bırakmak aynı zamanda da çocuklarımıza, gençlerimize ağaç sevgisi, orman sevgisi kazandırmaktır. Muğla’da şanslıyız. Yüzölçümümüzün %68’i ormandır. Ormanlar doğal zenginliğimizdir. Ormanlara sahip çıkmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Bugün dikilecek olan her bir fidan ilimizin orman varlığına katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Vali Civelek’in konuşmasının ardından, Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan ‘Bereket Ormanı’na selvi, fıstık çamı ve çeşitli fidanlar dikildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.