Gökçe’de TÜBİTAK bilim fuarı açılışı

Bu haber 12 Mayıs 2014 - 0:09 'de eklendi ve 1.230 kez görüntülendi.

gokcetubitakkkMuğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Gökçe Zeynep Gönen İlk ve Ortaokulu TÜBİTAK bilim fuarı açılışı Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Ula Kaymakamı Ali Yılmaz tarafından yapıldı.

Kadir Tamer

Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Gökçe Zeynep Gönen İlk ve Ortaokulu TÜBİTAK bilim fuarı açılışı Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Ula Kaymakamı Ali Yılmaz tarafından yapıldı.

Gökçe Zeynep Gönen İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Oğuz Ünver, İlçe Eğitim Müdürü Sayın Rafet Zaifoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Sayın Savaş Sinan Koca, okulları hakkında bilgi verdikten sonra bilim fuarının hazırlanmasında destek olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Oğuz Ünver’e,  okul velilerine ve öğrencilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, “2013 Eylül ayından itibaren ilçemiz genelinde öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için kitap toplama kampanyası başlattık. Her ay düzenli olarak her okuldan en çok kitap okuyan öğrencimizi ödüllendirdik” dedi.

Konuşmalarının ardından Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, okula yaptığı katkılardan dolayı Gökçe Muhtarı Mustafa Aracı ile Eski İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Can’ a teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Vali Güvençer ve beraberindekiler öğrencilerin hazırladığı resim sergisi ve bilim fuarını gezdi.

Gökçe Zeynep Gönen İlk ve Ortaokulunun ikinci kez almaya hak kazandığı iki yıl geçerliliği olan beyaz bayrağın çekilmesi töreninin ardından okul bahçesine yaptırılan kütüphane ve kantin binasının açılışını gerçekleştiren Vali Güvençer, kütüphanede incelemelerde bulunduktan sonra okuldan ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.