Göcek’te su sıkıntısının önüne geçildi

Bu haber 12 Nisan 2017 - 1:01 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.

Yaz aylarında içme suyu sıkıntısı çeken Fethiye İlçesi Göcek Mahallesinde, MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yaklaşık 6 bin metre uzunluğundaki yeni içme suyu hattıyla birlikte içme suyu sorunu sona erdi.

Haber Merkezi

İl genelinde içme suyu hat yapım çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Fethiye İlçesi Göcek Mahallesinin içme suyu problemini çözdü.

Özellikle yaz aylarında artan nüfus ve su tüketimiyle birlikte bölgede yaşanan su sıkıntısının çözümü için harekete geçen MUSKİ Genel Müdürlüğü, Mahalleye yaklaşık 6 bin metre uzunluğunda yeni bir içme suyu hattı yaptı. Göcek tünelinden çıkan ve boşa akan suyu toplayan ekipler tünelin yakınlarına yeni bir içme suyu deposu yaptı. Toplanan su yeni yapılan depoya akıtılırken buradan da Göcek Mahallesini besleyen ana içme suyu deposuna aktarıldı. Böylece Mahalleye daha fazla su verilerek yaz aylarında su sıkıntısı yaşanmasının önüne geçildi.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün talimatları üzerine turizmin önemli bölgelerinden biri olan Göcek Mahallesinde ki su sıkıntısını giderdikleri ve bu durumdan duydukları mutluluğu dile getirdi. Ülgen, “Göcek Mahallemizde özellikle yaz aylarında artan su kullanımı ve turist sayısı nedeniyle su kullanımında ciddi bir artış oluyordu. Bu nedenle bölgede su yetmemesi nedeniyle kesintiler meydana gelebiliyordu. Göcek tüneli yanında akan suyu alıp Göcek ana deposuna aktardık ve Mahalleye yetebilecek suyu temin ettik. Bu çalışmayla sorunsuz bir turizm sezonu geçirmek ve bölge halkının ihtiyaçlarına uzun süre cevap verebilecek bir çözüm üretmiş olduk. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.