Göcek kanalizasyon hatları temizleniyor

Bu haber 27 Ekim 2017 - 1:15 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Fethiye Göcek Mahallesinin kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
Haber Merkezi

Yaklaşan kış mevsimi için hazırlıklarına devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Fethiye İlçesi Göcek Mahallesinin hatlarının temizlemesine devam ediyor.
Kış aylarında yaşanabilecek yoğun yağmur yağışlarında su baskınlarının önüne geçmek için Göcek Mahallesindeki Cadde ve sokaklarında, yağmur suyu kanalları, rögarlar ve kanalizasyon hatlarının temizlik çalışmaları devam ediyor. Ayrıca çalışmalar kapsamında ülke turizminin önemli bölgeleri arasında yer alan Fethiye ilçesi Göcek Mahallesindeki alt yapı hatları temizlenerek kötü koku yayılmasının da önüne geçiliyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kış mevsiminde meydana gelebilecek olan su baskınlarına önlem almak için temizlik çalışmalarını hızlandığı vurgulandı. Açıklamada, “Kanal temizleme aracı ile ekipler cadde ve sokaklar üzerindeki yağmur suyu kanalları ve kanalizasyon kanallarının ızgaralarını kaldırıp içlerinde biriken kum, kağıt, sigara izmaritleri ve benzeri birikintiler kalın hortumu olan vakumlama sistemi ile çekerek temizlediler. Ayrıca biriken kumlarda kürekle temizlenerek kanal içine tazyikli su sıkıldı. Bu şekilde kanalın tamamen açılması sağlandıktan sonra ilaçlamalar da yapılarak koku ve böceklenme olayı ekipler tarafından önlendi” ifadeleri yer aldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.