“Gladyatörler Şehri” sonbaharda bir başka güzel

Bu haber 21 Kasım 2017 - 1:47 'de eklendi ve 652 kez görüntülendi.

Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti, 3 bin yıllık kalıntılar arasındaki son bahar manzarasıyla, ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor
Bölgedeki en büyük spor okulunu barındırması nedeniyle “Gladyatörler Şehri” olarak anılan Stratonikeia Antik Kenti, sonbaharda büründüğü renk çeşitliliğiyle kenti gezmeye gelen ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.
Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi’nde bulunan ve bu bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan Stratonikeia Antik Kenti’nde bulunan çınar ve nar ağaçları, sonbaharın gelişiyle sarı ve kahverengine büründü. Ağaçlardan düşen yaprakların, Arnavut kaldırımlı yollardaki görüntüsü dikkati çekiyor.
Dünyanın en büyük antik mermer kenti olma özelliği taşıdığı belirtilen kenti sonbaharda gezmeye gelenler, güzel vakit geçirme şansı yakalıyor. Kentin görüntüsüne kendini kaptıranlar, fotoğraf makineleriyle fotoğraf çekip, bu anları ölümsüzleştiriyor. Kente fotoğraf çektirmek için gelen nişanlı çift ve gelin-damatlar, kenti doğal fotoğraf stüdyosu gibi kullanıyor.
Son yıllarda yapılan çalışmalarla hem ulaşımı kolaylaştırılan hem de kazılardan çıkartılan eserleri artırılan kent, foto-safari ve doğaseverlerin vazgeçilmez mekânlarının başında geliyor.
Her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen Stratonikeia, sonbaharda fotoğraf severlerin uğrak mekanları arasında yer alıyor. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.