Girişimcilik eğitimlerinde son üç « Hamle Gazetesi

Girişimcilik eğitimlerinde son üç

Bu haber 30 Kasım 2015 - 23:18 'de eklendi ve 532 kez görüntülendi.

Girişimcilik eğitimlerinde son üçKOSGEB ve MUTSO işbirliğinde sürdürülen Girişimcilik Eğitimlerinin 2015 yılı eğitimlerinde son üçe girildi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) işbirliğinde gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitimlerinin 2015 yılı son takvimi belirlendi. 2015 Yılında gerçekleştirilmesi planlanan son 4 eğitim için yaklaşık 300 kişi başvuru yaparken, gerçekleştirilen seçmelerde 120 kişi belirlendi.
Belirlenen son 4 eğitimin ilki 16 Kasım Pazartesi günü başlayıp, 9 gün sonra sona ererken ikinci etaba 30 Kasım Pazartesi günü (bugün) start verildi.
Doç. Dr. Emin Uzun tarafından verilen ve 30 kursiyerin katıldığı 2’nci etap eğitimler 9 gün sürecek.
MUTSO organizasyonu ile verilen eğitimlerde, iş planı nasıl yapılır, iş kurarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, hangi planlamalar yapılmalı ana başlıkları altında girişimcilere detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Girişimciler eğitimden sonra sunacakları iş planı ile kuracakları işler için KOSGEB’in 30 bin TL hibe, 70 bin TL kredi desteğinden yararlanabileceklerdir. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.