Gıda denetimi için eğitim aldılar

Bu haber 05 Ekim 2016 - 0:08 'de eklendi ve 435 kez görüntülendi.

gida-denetimi-icin-egitim-aldilar-2Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, gıda denetimleri için 37 personele eğitim verildi.

Haber Merkezi

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, gıda denetimleri için 37 personele eğitim verildi. Gıda denetimlerinde kontrol görevlisi belgesi almak için il ve ilçe personelinden 37 kişi eğitime katıldı. Bodrum İlçesi’nde bir otelde verilen eğitim 5 gün boyunca sürdü.

Toplantının açılışını yapan İl Müdür Yardımcısı Enver Aydın, bin 300’ün üstünde gıda işletmesi olduğunu ve bunların yılda en az bir kere olsun denetlenmesi gerektiğini söyledi. Eğitimden sonra gıda denetimlerine taze kan geleceğini ve denetimlerin daha sık ve daha fazla yapılabileceği dikkat çekildi. Aydın, gıda denetimlerinin insan sağlığı için önemine belirtti.  Eğitim,  il ve ilçe müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından verildi.

Katılımcıların belgeleri beş günlük eğitimin sonunda İl Müdürü Nazif Ekici tarafından törenle verildi. İl Müdürü Nazif Ekici yaptığı konuşmada eğitimin verimli geçtiğinin ifade edildiğini, bununda yapılacak saha çalışmalarına yansıyacağını söyledi. Emeği geçenlere teşekkür ederken eğitimi alan personeline de çalışmalarında başarılar diledi.  Ardından plaket ve belgeler törenle teslim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.