GEZİ OLAYLARININ ARKASINDA İNGİLİZLER BAŞI ÇEKİYORDU

Bu haber 25 Temmuz 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.108 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Uzun zamandan beri Ergenekon örgütünün savunuculuğunu yapanlar malumdur. Onların içinden milletvekili seçenleri de bu millet iyi biliyor. Bu örgütün genel başkanı emekli paşa örgütün kurucusu olduğu halde, Atatürk Düşünce Derneği Genel Başkanıdır. Bunlar 1988 yılından itibaren her türlü cinayetin baskının, hatta PKK ile çok yakından irtibatlı adeta vampir gibi yurdun üzerine çullanmışlar!.. Bütün bunları gezi olayı bize öğretti.
İstanbul’da neler olacağını bir gün evvel BBS. Medyası bütün dünyaya duyurdu. Türkiye’de Bahar başlıyor… Bunu takip eden Alman basını, Fransız basını adeta bayram ediyordu. Bütün bu yaygaranın sorumlusu şu idi bu idi deniliyordu. Artık iyice suçüstü oldu ki hepsi de önce CHP’den idare edilmiş. Paralar İstanbul sömürücülerinden imiş. Bunu basın ismen verirken paranın nasıl aktığını sokaktakilere nasıl ulaştığını yazıyorlar. Suçlular itiraz etmiyorlar. Hala Demokrasi istiyorlarmış!.. Nitekim CHP teşkilatı özellikle Muğla Belediye başkanı, Atatürk’e inat eder gibi, Karagöz oyunu için milleti davet ediyor, Nereye? Nazım Hikmet parkına!..
YAZIMIN BAŞLIĞININ GEÇMİŞİ VAR
1878’de Türkiye’nin Ruslarla savaş yapması İngilizlerin planıdır. Ülkede Mithat Paşa ve etrafı mason olarak İngilizlerin uşağıdır. Savaşı bizzat başlatan Mithat paşadır.
1909’da büyük Hakan Sultan Hamit’i tahtından indiren ittihatçılarda mason ve İngilizlerin uşağı idi. İngilizlerin ikinci gayeleri Yahudileri Filistin’e getirmek idi ve acil olarak getirdiler.
Çanakkale savaşını İngilizlerle yaptık. Ülkeyi satanlar bu savaşta etkin değildi ve kazandık. Buna rağmen İstanbul’u işgal eden İngilizler, İzmir’i Yunanlılara verdi. Bizzat kurtuluş savaşında cephedeki Yunana destek İngilizlerdendi.
Sarayı kontrol altına aldılar. Buna rağmen son Hakan olan Sultan Vahdettin’in Anadolu’ya en güvendiği generallerini göndermeyi başarmıştır. Ruslarla sulh imzalayan Kazım Karabekir 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal’i törenlerle karşılamıştır.
Bu üçlü ve diğerleri, İngilizlerden yurdu kurtardılar.
GEZİ PARKI OLAYI BÜYÜK BİR RÜYA İMİŞ
Bütün dünya medyasını devreye sokmak için Avrupa’nın en büyük medyası devrededir.
Elbette tesiri oldu. Birden borsa düştü ama 27 Mayıs’taki gibi Amerika ile CHP birleşmedi. Bu defa aynı zamanda kullanmak için asker bulamadılar. Türk hazinesi, merkez bankası dolu idi. En önemlisi Devlet borçlu değildi. Bu suretle mümkün olduğu kadar az zararla geçiştirildi.
Ama CHP her yerde her gün hala yollarda bekliyor, acaba asker mi bekliyor?
Kadın kolları toplanmış, bu hareketin haklı ve doğru olduğuna inanıyoruz ve destek oluyoruz!
Atatürk Düşünce Derneği, Yatağan Termik santralının satılmasına karşıyız diyor. Bu uğurda toplantılar düzenlemekte olan Maden işçilerine, sizinleyiz diyor.
Bizim Hamle yazarı İsmail’de buna benzer bazı tavsız yazılar yazabiliyor. Diyor ki, İktidar partisi Muğla için büyük vaatler ediyor. Ya kazanmazsa yapılmayacak mı?
İsmail’e cevabım şöyledir; Geçen seçimde Başbakan Muğla’ya gelmişti. Meydan o zaman eski garaj yeri idi. Başbakan vaatler arasında Doğal gaz Muğla’ya da gelecek dedi. Aradan bir yıl filan geçmişti İsmail, ver yansın ediyordu; Koskoca Devlet yalan söyler mi diyor. Söz verdi ama hala adı bile yok diyordu… Halbuki Denizli’ye gelmişti, oradan Muğla’ya geleceği söyleniyordu. Bunları İsmail bilmez mi? Kasten yazıyordu. Gene bu günkü gibi ben İsmail’e cevap vermiştim. İsmail ben senin CHP’li olduğunu tahmin bile etmiyordum. Ne çabuk unuttun Menderesleri asanları? Eğer hava gazı gelecekse, önce Kavaklıdere’ye oradan da Bayır’a geldi mi diye sor. Oralara gelmemişse sus demiştim.
Hava gazı Denizli tarikinden değil, Aydın tarafından geldi. Tam geleli üç yıl oldu. Neden konuşmuyorsun? Belediye Nazım bayramı yapacağına ne diye şehir içi tesisini yapmıyor? Hazır lop mu bekliyor. Kömür paraları bütün yıl ayda üç yüz lira. Kuyulardan çıkan pahalı su bedeli de yüz lira, eder dört yüz lira Oysa doğal gaz ve pınar suyu olsa idi bu miktar İki yüz lira idi. Kim soracak bunun hesabını söyler misin?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.