GETOB ve MTO yemekte bir araya geldi « Hamle Gazetesi

GETOB ve MTO yemekte bir araya geldi

Bu haber 22 Ocak 2018 - 0:14 'de eklendi ve 797 kez görüntülendi.

Bölge Turizminin Gelişmesi ve Sürdürülebilmesi için çalışmalarını özveriyle devam eden GETOB Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği yönetimi ile Marmaris Ticaret Odası Yönetimi bir araya geldiler.

Muhittin Direk

Bölge Turizminin Gelişmesi ve Sürdürülebilmesi için çalışmalarını özveriyle devam eden GETOB Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği yönetimi ile Marmaris Ticaret Odası Yönetimi bir araya geldiler. Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal’ın ev sahipliğini üstlendiği geceye, GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu ve GETOB Yönetim Kurulu üyeleri, Marmaris Turizmine Yön veren Otellerin yöneticileri ile Marmaris Ticaret Odası yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu; “Marmaris’in Turizmden hak ettiği payı alabilmesinin yanı sıra Turizmi sürdürülebilir kılabilmek için Bölgemiz genelindeki tüm kurum ve kuruluşlar ile STK’ların birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi lazım. Bu amaçla toplandık. Buluşmamıza ve görüş alışverişinde bulunmamıza vesile olan Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal beye çok teşekkür ediyorum” dedi.

GETOB Üyelerinin büyük bir bölümü aynı zamanda Marmaris Ticaret Odasının da üyesi olduğunun altını çizen Başkan Bülbüloğlu “Bölge Turizmcileri olarak Sıkıntılarımızı ve yapmamız gerekenleri gözden geçireceğiz. Güçler birleşince her soruna çözüm bulunur. Marmaris Ticaret Odasının samimi ve sıcak yaklaşımını her zaman hissettik. Bu durumun hem Turizmciler olarak bizlere hem de; bölgemiz ekonomisine olumlu yansımaları oluyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal ise yaptığı konuşmada “Turizmin bölge ekonomisi için itici güç olduğunu bilinci içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Turizmin daha da gelişmesi ve Sürdürülebilir olması açısından elimizden gelen gayreti göstermeye ve bu yöndeki çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz. Kamuoyu çalışmalarımızı yakından takip ediyor. Bölgemizin Doğal, Kültürel ve Tarihsel değerlerini koruyarak ekonomisini ve istihdamını geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Baysal sözlerine şöyle devam etti, ”Gerek Ticaret Odası olarak ve gerekse şahsım olarak Marmaris ve çevresinde ören yerlerinin ve tarihsel değerlerin göz önüne çıkartılmasına gayret gösteriyoruz. Bununla birlikte özellikle kale civarının turizme kazandırılması için mücadele veriyor, bu amaçla yapılan çalışmalara her türlü katkıyı sağlıyoruz.  Dikkat edilirse Kalenin çehresi çok değişti. Dar sokaklı Eski Marmaris evleri yeniden hayat bulmaya başladı. Bu bölgede Yöremiz kültürünü ve yaşantısını yansıtan küçük ama nitelikli konaklama tesislerinin birer ikişer hizmete girmesi, geleneksel usullerle hazırlanan yemeklerin ve lezzetlerin ve sunulduğu restoranların varlığını göstermeye başlaması hem bölge yaşayanının hem de yerli ve yabancı tüm misafirlerimizin beğenisini kazanıyor.  Bu tarihi dokunun geçmişteki gibi yaşayarak ve yaşatılarak korunması gerektiğini düşünüyoruz”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.