GETOB’un hedefinde 5 büyük il var « Hamle Gazetesi

GETOB’un hedefinde 5 büyük il var

Bu haber 09 Ocak 2018 - 12:52 'de eklendi ve 2.299 kez görüntülendi.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Ankara ile Dalaman Havalimanı arasında başlatılan ve haftada 7 gün kesintisiz sürdürülen direk tarifeli seferlerin rayına oturduğuna dikkat çekerek yeni hedeflerinin ülke genelindeki 5 büyük il olduğunu söyledi. Türkiye’nin birçok ilinden Ankara aktarmalı Dalaman seferlerinin yapıldığını belirten Bülbüloğlu 5 il hedeflerinin Trabzon veya Samsun, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Diyarbakır olduğunu açıkladı.

Nazife Taşdelen

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Ankara ile Dalaman Havalimanı arasında başlatılan ve haftada 7 gün kesintisiz sürdürülen direk tarifeli seferlerin rayına oturduğuna dikkat çekerek yeni hedeflerinin ülke genelindeki 5 büyük il olduğunu söyledi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Bülbüloğlu, 15 Nisan 2015 yılında Marmaris’te düzenlediği İç Pazar Turizm Şölenin bir uzantısı olarak ülkenin önde gelen havayolu firmalarının kapılarını aşındırmaya devam ettiklerini ve yurdun dört bir köşesinden Dalaman havalimanına tarifeli uçak seferleri koymaları konusunda yoğun çalışmalarını sürdürdüklerini ve bu çalışmalardan önemli gelişmeler kaydettiklerini belirtti.

Göreve başladıkları günden itibaren bölge turizminin geliştirilmesi için havayolu firmaları ile çok sıcak temaslar kurduklarını aktaran GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, “Turizmde iç pazara ayrı bir önem veriyoruz. Tatillerini bölgemizde geçirmek üzere gelmek isteyen tüm misafirlerimizin havayolu seçeneğini kullanarak zahmetsizce ve kısa sürede bölgemize ulaşmalarını sağlayabilmeleri çok önemli bir konu. Dalaman Havalimanına aktarmalı değil direk tarifeli uçak seferleri konulmasını temin edebilmek için Muğla Valiliğimizin destekleri ile bölgemizin önde gelen STK’larının katkılarıyla, THY başta olmak üzere Anadolujet, Pegasus, Sunexpress, Onur Air, Atlas Global Ceo’ları ve yetkilileriyle defalarca görüşmeler yaptıklarını belirtti.

Bülbüloğlu bu çalışmaların ışında AnadoluJet’in Ankara’dan Dalaman’a haftada üç seferle başlayan direk tarifeli seferlerin mükerrer defalar yapılan görüşmelerle haftanın yedi günü olarak sürdürülmeye başladığının altını çizdi.

Direk uçuşlar

Türkiye’nin birçok ilinden Ankara aktarmalı Dalaman seferlerinin yapıldığını belirten Bülbüloğlu asıl hedeflerinin Trabzon veya Samsun, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Diyarbakır gibi büyük iller olduğunu açıkladı. Bu iller için Dalaman’a karşılıklı direk tarifeli seferler konulmasını sağlamak olduğunu bu yönünde mücadele verdiklerini kaydeden Bülbüloğlu, “Bölge uçuşlarının geliştirilmesi amacıyla Anadolujet ile çeşitli çalışmalar ve kampanyalar yaptık. Son iki yıldır AnadoluJet’in ülke genelindeki birçok acente yetkilisine bölge tanıtımı ve gezileri yaptırarak kendilerini misafir ettik. Geçen hafta içerisinde AnadoluJet’in Bölgesel Uçuşlar Direktörü ve diğer yetkilileriyle birlikte Karadeniz bölgesinin Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun bölge temsilcilerinin yer aldığı grubun bölgemizde misafir ederek ağırladık. Bölge Turizmcileri olarak iç pazardan yeterli misafir ağırladığımız sürece, sektör olarak daha güçleneceğimiz muhakkaktır. Kendi vatandaşlarımızın da bölgemizin güzelliklerini görmek ve tatillerini bölgemizde geçirmek istemeleri en doğal haklarıdır. Bizler onları misafir etmekten mutlu olacağız” dedi.

Bülbüloğlu bu çalışmalarda başarılı olmaları durumunda iç pazar turizminin canlandıracağını ve bölge ekonomisine ve istihdamına pozitif yansımalarının olacağını sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.