GETOB’tan turizm atağı

Bu haber 13 Ağustos 2015 - 23:40 'de eklendi ve 1.000 kez görüntülendi.

getopMuğla turizmini canlandırmak, turizm sezonu uzatmak ve kış döneminde işletmelerin açık kalmalarını sağlayabilmek amacıyla çalışma başlatan Güney Ege ve Otelciler Birliği (GETOB) ANADOLUJET Havayolu firmasıyla yaz sezonu ve kış turizmi için iki ayrı paket çalışması başlattı. Yapılan anlaşmalar sonucunda yaz aylarında ‘Avantaj Rotaları’ kış aylarında ise ‘Kış Avantajları’ paket programı ile yerli turistin bölgeye çekilmesi hedefleniyor.

Kadir Tamer

Muğla turizmini canlandırmak, turizm sezonu uzatmak ve kış döneminde işletmelerin açık kalmalarını sağlayabilmek amacıyla çalışma başlatan Güney Ege ve Otelciler Birliği (GETOB) ANADOLUJET Havayolu firmasıyla yaz sezonu ve kış turizmi için iki ayrı paket çalışması başlattı. Çalışmaları düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuran GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, kampanya hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bülbüloğlu yürütülecek kampanyaların Korhan Kelebek, Hakan Alpay, Tayfun Başkurt, Selda Vural, Salim Akçay, Hakan Kurtul ile Anadolu Jet Firmasından Demokan Murat Öktem tarafından oluşturulan ekip ile hazırlandığını kaydetti.

Marmaris’in uzun yıllardan bu yana ilk defa iç pazarda ciddi yoğunluk yaşadığını kaydeden Bülbüloğlu, “Yerli turistimiz tüm işletmeciler için umut ışığı oldular. Cumhuriyet Bulvarının siteler başlangıcından Kordon Caddesinin sonuna kadar trafik sıkışıklığı yaşıyoruz. Ama bundan şikâyetçi değil tam tersine memnuniyet duyuyoruz. Bu durum iç pazarda hak ettiğimiz yerli turisti almaya başladığımızın göstergesidir. Eğer bölge genelindeki tüm işletmeciler olarak, çarşı esnafıyla, taksicisiyle, dolmuşçusuyla, teknecisiyle el ele verip, güler yüzle ve kaliteli hizmet anlayışıyla gelen yerli turistimizi memnun gönderebilirsek yılda en az 500 Bin Türk misafir ağırlamamız mümkün, bu sayı artarak yükselebilir” dedi.

Hazırlanan kampanya hakkında bilgi veren Bülbüloğlu şunları söylerdi:

“GETOB olarak; destinasyonumuza hizmet vermekte olan Dalaman Havalimanına Ankara’dan tarifeli uçak seferleri başlatılması için Sayın Valimiz Amir ÇİÇEK beyefendinin destekleriyle yaptığımız girişimlerin olumlu sonuçlandığını ve karşılıklı direk uçak seferleri başladığını kamuoyu ile paylaşmıştık.

Şimdi hedefimiz daha da ilerisi. İstanbul ve Ankara’dan başka, yurtiçi ve yurt dışından daha farklı yerlerden de Dalaman Havalimanına direk tarifeli seferlerin konulması için uğraşıyoruz. GETOB olarak AnadoluJet firması ile işbirliği içerisinde ‘Avantaj Rotaları’” isimli ilk proje 1 Eylül 30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Proje kapsamında Anadolu jet firması çok düşük bedelle Ankara’dan Dalaman’a yolcuyu taşırken konaklama tesisleri işletmecileri de bu misafirlere otellerde yüzde 40 oranında indirim yapacak. Proje dahilindeki restoranların ve Marmaris Ahu Hastanesinin (Check-Up) bu program dahilinde bölgemize gelen Anadolu jet yolcularına yüzde 25 oranında indirim yapıyorlar. Özellikle belirtmek isteriz ki; Bu projemize Marmaris Belediyesi ve Marmaris Ticaret Odası Başkanlığı da katkı sağladı. AnadoluJet firmasının ‘Avantaj Rotaları’ isimli ilk projesi sona erdikten hemen sonra 01 Ekim 2015 ile 31 Mart 2016 yani kış periyodunda ‘Kış Avantajları’ programını başlatıyoruz. Bu program dahilinde belirlenen tarih aralığında bölgemizde tatil yapmayı düşünen misafirlerimiz için gidiş/dönüş uçak bileti+transferler+2 gece konaklama hizmetlerinden oluşan tatil paketleri oluşturduk. Bu paketlerin ücreti konaklanacak tesislerin niteliğine göre 299.-, 349.- ve 449.- TL olarak belirlenmiştir. Tesislerde Konaklama ağırlıklı olarak oda+kahvaltı şeklindedir.

Bu kampanya için bölgemiz dahilinde faaliyet gösteren ve kış döneminde açık olan 4 ve 5 Yıldızlı Otellerimizden 10 tane tesis bulunmaktadır.”

AnadoluJet Firmasını temsilen Basın toplantısına katılan Anadolujet Marka işbirlikleri Koordinatörü Demokan Murat Öktem ise, “Dalaman Ankara arasında karşılıklı tarifeli uçak seferleri konulması aşamasında tanıştığımız GETOB yöneticileriyle güzel işlere imza koyacağımızdan şüphemiz yok. GETOB bize getirdiği her teklifi ısrarla takip ediyor ve bize önemli destekler veriyor. Şu an Dalaman-Ankara arasında haftada karşılıklı 10 sefer uçuşumuz var. Kış döneminde haftada 3 seferimiz devam edecek. Bu arada Ankara-Dalaman uçuşlarımıza 14 farklı ilden bağlantı sağlanabilmekte. Bu da çok önemli bir avantajdır.

Detayları açıklana kampanyalar bölge turizmine önemli katkılar sağlayacaktır. GETOB AnadoluJet Firması olarak bizim çok büyük destekçimizdir. Diğer bölgelerden de GETOB gibi bir destekçimiz çıkarsa o bölgelerle de işbirliği yapabiliriz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.