GETOB yeni yıla kurslarla başladı

Bu haber 19 Ocak 2014 - 18:25 'de eklendi ve 563 kez görüntülendi.

getop615615Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) tarafından 21 Ocak’ta başlayacak havuz suyu operatörlüğü kursuna ilgi büyük oldu.
Haber Merkezi
Turizmde beklenen seviyenin yakalanabilmesi amacıyla bir yandan yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılarak bölge tanıtımı yapan GETOB Yönetimi, diğer yandan hizmet kalitesinin yükseltilmesi için eğitim çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. 2013 yılında geniş katılımlı dört bilgilendirme toplantısı ve 14 mesleki kurs açarak bölgede en çok kurs açan Mesleki Sivil Toplum Kuruluşu olma unvanını elinde bulunduran GETOB, 2014 yılında da eğitimlerine devam diyor.
Marmaris Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği yaparak yeni yılın ilk kursunu açmak için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren GETOB Müdürü Ö. Cahit Sarıbey, “Yönetim Kurulumuz üyelerimizin ve sektörümüzün mesleki anlamda ihtiyaç duyduğu konularda kurs açılmasını her toplantıda dile getirmektedir. Gelen talepler doğrultusunda çalışmalar yaparak ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği protokolleri imzalıyor ve kurs açıyoruz. 2014 Yılının ilk mesleki kursu da Havuz Suyu Operatörlüğü olacaktır. 48 saat süreli olan bu kurs 21 Ocak Salı günü başlayacak ve devam mecburiyeti vardır” dedi.
Kursun ilanı edilmesinin ardından yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını ifade eden GETOB Müdürü Sarıbey, “Kursla ilgili afişimizi astığımız andan itibaren aynı gün içerisinde 34 kursiyerin girişi yapıldı. Yoğunluğu bekliyorduk, ama bu kadar hızlı olacağını inanın biz de tahmin edemedik. Katılım taleplerini almaya devam ediyoruz. Bu kursu birkaç kez tekrar edeceğimiz anlaşılıyor. Talep olduğu sürece kurslarımızı açmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.