GETOB şölen düzenliyor

Bu haber 18 Mart 2015 - 0:13 'de eklendi ve 554 kez görüntülendi.

getoppGETOB (Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) Yönetimi; ülkemizin en gözde tatil destinasyonlarından olan Güney Ege Bölgesinin ön plana çıkartılması, turizm sezonunun uzatılması ve bölgenin iç turizmde beklediği payı almasını sağlayabilmek amacıylaİç Pazar Turizm Şöleni’ düzenliyor.

Kadir Tamer

GETOB (Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) Yönetimi; ülkemizin en gözde tatil destinasyonlarından olan Güney Ege Bölgesinin ön plana çıkartılması, turizm sezonunun uzatılması ve bölgenin iç turizmde beklediği payı almasını sağlayabilmek amacıylaİç Pazar Turizm Şöleni’ düzenliyor.

GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Güney Ege Bölgesindeki Konaklama sektörü temsilcileri ile ülkemizin önde gelen havayolu firmalarını ve iç pazarda söz sahibi olan tur operatörleri ve seyahat acentelerinin temsilcilerini bir araya getireceklerini söyledi.

Bülbüloğlu, “Şölen havası içerisinde Turizm’in üç ana aktörlerini yani Havayolu-Acente-Otel yetkililerini bir salonda buluşmalarını, tanışmalarını, kaynaşmalarını, işbirliği yapmalarını sağlamak istiyoruz. Bölgemiz için tüm sektörlerin ortak paydası Turizm’dir. Turizmin ayrılmaz bütünü olan bu üç aktörün güç birliği yapmaları halinde iç pazarda da beklediğimiz turisti alabiliriz. Ancak bu sayede bölge ekonomisi canlanır ve istihdam yaratabiliriz” dedi.

Yönetim Kurulu olarak uzun zamandır bu konuda çalışma yaptıklarının ifade eden Başkanı Bülbüloğlu, ilgilerin düzenlenecek şölene olumlu yaklaştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Şölene firma temsilcileri Yönetim Kurulu Başkanı düzeyinde katılacaklarını ifade ettiler. Bu da bölge turizmcileri için güzel bir gelişmedir. Yapılacak Şölenin özellikle yatak sayısı az olan küçük işletmeler için büyük bir fırsat. Yatak sayısı fazla olan büyük işletmeleriniz zaten satış/pazarlama birimi kanalıyla gerek katıldıkları fuarlarda ve gerekse; tur operatörleri ve seyahat acenteleriyle yaptıkları görüşmelerle tesislerini tanıtıp pazarlayabiliyorlar. Ama küçük işletmecilerimizin bir çoğu bunu yapamıyordu. İşte onlar için büyük bir fırsat. Şölene katılarak çalışmak istedikleri Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleriyle bire bir görüşmede bulunsunlar. Tesislerini tanıtıp işbirliği yapsınlar ve tesislerini pazarlasınlar.”

Geleneksel hale getirilecek

Şölenin beklenen verimi alması durumda geleneksel hale getirmeyi planladıklarını kaydeden Bülbüloğlu, “Bölge işletmecilerimiz açısından, ülkemizin saygın havayolu firmaları, tur operatörleri ve seyahat acentelerinin üst düzey yöneticilerini tek tek ziyaret etmek ve onlara ulaşmak hem çok maliyetli hem de zamanlama açısından neredeyse imkânsız gibi. Tabiri caiz ise; fırsat ayağımıza kadar gelmiş olacak. Bu şansı iyi değerlendirmek lazım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.