Gerişburnu Yolu trafiğe açıldı « Hamle Gazetesi

Gerişburnu Yolu trafiğe açıldı

Bu haber 25 Kasım 2015 - 22:52 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

Gerişburnu Yolu trafiğe açıldıAltyapı çalışmalarından sonra kilit parke çalışmaları da tamamlanan Atatürk Caddesi’nde trafik akışı başladı.

İçe suyu hattı yenileme çalışmaları sebebiyle bozulduktan sonra belde belediyesinin kapanarak ilçe ve büyükşehir belediyesinin kurulması gibi süreçlerden geçen Atatürk Caddesi, son olarak ilçe ve büyükşehir belediyeleri arasındaki yol paylaşımını bekledi. Yol paylaşımıyla Seydikemer Belediyesinde kalan 2 bin 648 metre uzunluğundaki Atatürk Caddesi’nde ekipler, yolu imar planına göre genişletti. Kanal Yolu köprüsü yıkılarak daha geniş bir köprü yapıldı ve ardından yaklaşık 300 Bin TL’lik maliyetle altyapı yağmur suyu drenaj hattı döşendi. Üst yapısı ile ilgili yapılması düşünülen sıcak asfalt çalışması kanalizasyon hattının henüz olmaması ve içme suyu hattında oluşan problemlerin sıklıkla arıza vermesi sebebiyle askıya alındı ve yola tamiratı kolay olan kilit parke döşenmesi geçildi.
6 metrelik yol 15 metre oldu
Yer yer 6 metre genişliğe kadar düşen yol, yapılan genişletme çalışmaları ile 15 metreye çıktı. Yola yapılması düşünülen kaldırım ise 40’ın üzerindeki elektrik direğinin yerinin değişmesini gerektireceğinden ve bunun da mevcut birçok eve tehlike arz edeceğinden elektrik firmasının hatları yer altına alacağı tarih olan 2016’nın son aylarına ertelendi. Kaldırımın olmaması sebebiyle muhtemel yaya kazalarını hesap eden Seydikemer Belediyesi, yaya ve bisikletliler için yolun her iki tarafında plastik delinatörlerle kaldırım payı bıraktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.