Genel Sekreter Hüseyin Daşkın: Daire Başkanları 24 Saat Görev Başında

Bu haber 11 Ekim 2017 - 23:51 'de eklendi ve 1.839 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta içinde Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan’la bir telefon görüşmesi yaptık. Hal hatır sorulduktan sonra Sayın Kaplan: Bak Hüseyin Ağabey, sana bir şey söylemek istiyorum dedi ve ilave etti: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Büyükşehir Belediyesi’ne biz de çalışan müdürleri bünyesine alıp çoğunu daire başkanı yaptı. Büyükşehir Belediyesi’ne getirilen şahıslar AKP ve MHP kökenli bürokratlardı. Büyükşehir Belediyesi’nin bu alımlarda neler yaptığını bir türlü anlayamıyorum diye devam eden Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan daha neler neler söyledi ama ben fazla detaya girmedim Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları’nı yakinen tanıyan ve bilen birisi olduğum için konuşmaların hepsine değinemiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’de daire başkanlarını benimle tanıştırdığı için hepsi de saygılı bürokratlar. O nedenle konuların üzerine pek fazla gitmedim. Çünkü daire başkanlarının gece gündüz demeden yoğun bir şekilde çalıştıklarını da yakinen bilen biriyim.

Sevgili okurlarım, önceki gün sevgili dostum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Daşkın beni arayıp hal hatır sorduktan sonra. Hüseyin Bey geçtiğimiz hafta içinde cız köşesinde Büyükşehir Belediyesi’nin daire başkanları ile yazmış olduğun bir yazı var dedi. Ben de: Evet doğru dedim. Sayın Daşkın: Bizim size herhangi bir lafımız yok ancak Dursun Kaplan nasıl oldu da Marmaris Belediyesi’nde bu kişiler yıllarca hizmet berber hizmet verdiler. Nasıl oldu da şimdi bu kişiler değişik partilerden oluşuyor. Nasıl olur da bu isimleri AKP’li ve MHP’li diyebilirsiniz. Daire müdürleriyle nasıl oldu da birlikte çalıştılar. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak daire başkanlarımızın hepsinden memnunuz. Bu çalışmaları sizlerde takip edip daire başkanlarımızı onurlandırıyorsunuz. Size de bu katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim dedi.

Sevgili okurlarım, Sayın Daşkın bakınız daha neler söylüyor: Hüseyin Bey ancak şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi Dursun Kaplan’ın çeşitli suçlamalarda bulunduğu ve Daire Başkanı olmaları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdiği ve köşenizde yer alan personellerimiz:

1- Ünsal Paşalı(Veteriner Hekim), Marmaris Belediyesi’nde 1987-1994 yılları arasında Veteriner İşleri Sorumlusu, 1994-2003 yılları arasında Zabıta Müdürlüğü İhale Komisyonu Başkanlığı yapmıştır.

2- Atılım Şener(Harita Kadastro Müh.), 2004 yılında Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar döneminde Marmaris Belediyesi’nde işe başlamış, 2004-2014 Marmaris Belediyesi’nde Fen İşleri Birimi, Temizlik İşleri Müdürü ve Park Bahçe Müdürü olarak Marmaris halkına hizmet etmişlerdir.

Her iki personel Marmaris Belediyesi’nde uzun süre yöneticilik yapmışlardır.

Sevgili okurlarım, konuyu fazla uzatmaya gerek yok. Dursun Kaplan Bey öyle söylemiş olabilir ama Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Genel Sekreteri Hüseyin Daşkın, biz tüm daire başkanları, müdürleri ve personelden memnunuz diyebiliyorsa söylenecek laf yok? O nedenle benim yazmış olduğum cız köşemdeki yazıdan dolayı alınan ve üzülen daire başkanlarına şu sözü söylüyorum: Evet sizin yoğun çalışmalarınız iyi biliniyor, Konunun fazla üzerine gitmeyeceğimiz de biliniyor. Muğla Büyükşehir Genel Sekreteri sevgili dostum Hüseyin Daşkın’a da bilgilendirdiği için teşekkür ediyorum sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
metin kalay 12 Ekim 2017 / 07:57

Atılım Şener sağcı bir ailenin çocuğudur. Ama kendisi hangi çizgidedir bilemeyiz. Bilinen bir şey var. O da Muğla Büyükşehir Belediyesinde solcuların, devrimcilerin yeri yoktur.

salihdemir 12 Ekim 2017 / 19:11

Sayın Hüseyin Kocabıyık olayları Genel Sekreterin söyledikleri ile değerlendirmek çok yanlıştır. Olayları CHP’li delegeler, üyeler ile CHP’ye oy vermiş kişilere de sormanız gerekir. Genel Sekreter Büyükşehir ve bağlı kuruluşlarda CHP’li, solcuları her dairede gizli görevlendirdiği kişilere istihbarat toplatarak canını okumuştur. Yorumcu metin kalay Atılım Şener’i istisnai memur kadrosuna Menteşe Belediyesi özel kalem müdürlüğüne Başkan Bahattin Gümüş atamıştır. Daha sonra bu kişinin tayini Büyükşehire çıkarılmıştır. Büyüşehirde vekil müdür yapılarak başta Bahattin Başkanın köylüsü olmak üzere birçok CHP’li solcu sürülmüştür. Süren kişi de Genel Sekreterdir. CHP’lilerin sürülme olayı Atılım Şener’e kalmıştır. Atılım Şener’e gelinceye kadar CHP’li ve solcularla uğraşan daire başkanlarını da görmek gerekir. Metin Kalay’ın yorumda söylediği gibi Büyükşehir başta olmak üzere bağlı kuruluşlarda CHP’lilerin, solcuların yeri yoktur. Hedefimiz 1 bir sloganın esas nedeni seçimlere kadar belediyede bir tek CHP’li ve solcu bırakmamak. Uygulamalar bunu doğruluyor. Tabii burada esas sorumlu İl ve İlçe yönetimleri ile milletvekilleridir.

hasan saka 13 Ekim 2017 / 09:11

Diktatör mü arıyorsunuz? Belediye başkanlarına bakacaksınız. Belediye başkanları kimlere kıymadılar ki,? Özcan Özgür belediyede değil miydi? Faşistlerce Ankara’da katledilen Emin Aslan’ın kardeşini belediyeden kim attı? Belediye yasaları başkanlara diktatörlük yetkisi vermektedir. Bu yasalar demokratikleştirilmelidir.