Gençlik Kolları Başkanı Nail Kabak oldu

Bu haber 18 Aralık 2015 - 23:54 'de eklendi ve 1.198 kez görüntülendi.

Yeni Gençlik Kolları Başkanı Nail Kabak (1)Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menteşe İlçe Gençlik Kolları kongresi yapıldı. Menteşe İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Nail Kabak seçildi.
Verda Kartal
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menteşe İlçe Gençlik Kolları kongresi yapıldı. Muğla Konakaltı Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede verilen tek isimle, İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Nail Kabak seçildi. Kongreye CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, İl-İlçe Kadın Kolları, İl-İlçe Gençlik Kolları ve partililer katıldı.
Düzenlenen kongrede konuşan eski Menteşe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak genelde başarılı sonuçlar alamasak da, Menteşemizde ve Muğla’mızda çok büyük başarılara imza attık. Biz üstümüze düşen görevi yaptık. 2 genel seçim de de oylarımızı arttırıp, son yapılan 1 Kasım genel seçim sonucunda Büyükşehirler bazında en çok oy alan il, iller bazında ise 3. Olduk. Ben her zaman söylüyorum ki, Türkiye’nin aydınlık yüzü Muğla’dır. Bu söylemlerimiz, örgütümüzün başarılı çalışmaları sonucu halkımızın takdiriyle bir kez daha kanıtlanmıştır. Bundan sonra da Türkiye’nin aydınlık yüzü Muğla’dan Başlayarak devam eden bir akımla tüm ülkeye yayılması temennilerimizi sunuyorum. Olacak evet bir gün bu bahsettiğimiz, temennide bulunduğumuz her şey olacak. İnanmalıyız ve hep birlikte daha çok çalışmalıyız. Ben başkanlık görevim süresince gördüm ki; birlik, beraberlik kardeşlik ve dayanışma duygularıyla çalışıldığı sürece başarı hep gelecektir. Bizler gençlik olarak hep uyum içerisinde olduk. Gördük ki uyumlu çalışma sonucunda başarılar geldi. İnanıyorum ki bundan sonra gelecek yönetim de aynı duygularla çalışacak ve nice başarılara imza atacaktır” dedi.
Gençlik kollarında yaş sınırı olduğunu söyleyen Kavak, “Yaşım dolmamış olsaydı, tekrardan ve defalarca gençlik kolları üyesi olarak çalışmayı çok isterdim. Bu demek olmuyor görevimi tamamladım artık, benden bu kadar değil. Her zaman genç arkadaşlarımla birlikte, anların destekçisi olacağıma buradan sizlerin huzurunda söz veriyorum. Her son bir başlangıçtır. Gençlik kollarında ki görev sürem dolmuş olabilir ama, ilçe yöneticisi olarak yılmadan devam edeceğim. Ben görevi devralacak arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Daha sonra söz alan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise, “Cumhuriyet Halk Partisinin İlçemizdeki başarısında büyük emekleri olan Partimizin Neferleri ile bir araya geldik. Ata’mızın “Tüm Ümidim Gençliktedir” sözünden hareketle, partimizin gençlik kollarına bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, Gençlik Kolları yeni Başkanımız Nail Kabak’a ve yeni yönetimine başarılar diliyorum” dedi.
Menteşe İlçe Gençlik Kollarına Başkan seçilen Nail Kabak mutluluğunu ile getirirken, şunları söyledi:
“14 yıldır bu ülkede AKP zulmü var. Ve bunun için biz gençler elimizi taşın altına koymalıyız. Nutuğu okumalıyız, düşünmeliyiz, Nutuk bize yol gösterecektir. Hep birlikte çalışacağız. Bana güvenmenizi istiyorum. Söz veriyorum güveninizi boşa çıkarmayacağım. Hepimiz üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya hazırız. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kolları bir partinin bel kemiğidir. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu ‘Bütün Ümidim Gençliktedir’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ben beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim.”
Menteşe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nail Kabak; Mehmet Bozdağ, Ozan Bozkurt, Mehtap Bozyer, Adem Çaprak, İsmet Demirtaş, Merve Gümüş, Sevil İnci, Mehmet Karadağ, Ferman Kırkan, Ceyda Kurt, Berkem Şahman, Selahattin Şahman, Kemal Anıl Ülkü, Mehmet Zabir ile birlikte çalışmalarına devam edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.