“Gençlik Haftası” başlıyor

Bu haber 14 Mayıs 2015 - 1:05 'de eklendi ve 799 kez görüntülendi.

genclikhaftasi15-19 Mayıs tarihleri arasında ‘Gençlik Haftası’ etkinlikleri programı düzenlenen toplantı ile açıklandı.
İlkay Yıldız
Muğla Uluslararası Gençlik merkezinde düzenlenen toplantıda 15-19 Mayıs tarihlerinde arasında kutlanacak ‘Gençlik Haftası’ programı açıklandı. Toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Vali Yardımcısı Fatih Ürkmezer ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker katıldı.
Toplantıda Konuşan Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahip olduklarını belirtti. Müdür Çeker şöyle devam etti,
“Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Yüce Türk Milleti Kurtuluş Savaşı’nı ve ardından birçok alanda gerçekleştirdiği alanda gerçekleştirdiği atılımlarını genç cesur yüreklerle gerçekleştirilmiş bu yüzden ki Atatürk gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü gençlere armağan etmiştir.”
Program hakkında bilgi veren Çeker 15 Mayıs günü Atatürk anıtına çelek koyma başlayarak, Streetball turnuvası, Ata’ya saygı izci kampı, Ata’nın izinde Samsun’dan Muğla’ya bisiklet turu, uçurtma şenliği, stantlar, Anadolu’dan Muğla’ya Kültür Adımları(halk oyunları gösterisi), 19 Mayıs akşamı Yüksek Sadakat konseri ve havai fişek gösterisinin yer alacağını söyledi.
Daha sonra konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “ Gençlik Haftasına baktığımızda gençlerimiz ile özellikle spor alanında, koşudan, bisikletten, yürüyüşten diğer sosyal etkinliklerden ve Muğla’da buna uygun Sınırsızlık Meydan’ın da gençlerimiz kendilerini ifade ettiği yer olacak zaman zaman bende gidip katılacağım. Orada sergiler, tiyatrolar olacak. Biz istiyoruz ki gençler kendileri çalıp kendileri oynamasın her kesimden vatandaşın bunları izlemesi bizim arzumuzdur. Şunu özellikle söylüyoruz ki artık gençlerimizin kendileri, kendi faaliyetiymiş gibi icar edecekler. Biz sadece organizasyon ve bina yönetimini yapacağız. Eskiden bir müdür ya da öğretmen gelir şunu yap, bunu yap der genç buna tabii olurdu. Artık Gençlik Merkezlerindeki gençlerin taleplerine göre, kendi isteklerine kendi içlerinden grup yöneticilerini seçerek yapacaklar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.