Gençler kömür ocaklarından alınıp turizm için yetiştirilecek

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 23:06 'de eklendi ve 469 kez görüntülendi.

genclerkomurMuğla’nın Bodrum İlçesinde bulunan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD), Soma’daki maden faciasının ardından Somalı gençlere meslek edindirmek için eğitim ve istihdam kampanyası başlattı.

Haber Merkezi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği BOYD, tüm Türkiye’yi yasa boğan Soma maden faciasından sonra Somalı gençler için anlamlı bir kampanya başlattı. Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan’ın izniyle Bodrum Kaymakamlığı himayesinde yaklaşık 100 genç, 2014-2015 kış sezonunda profesyonel turizm eğitimi alarak meslek sahibi olacak. Bodrum’da bulunan Delfi Hotel’de konaklayacak olan Somalı gençler, BOYD’un profesyonel ekibi tarafından eğitilecek ve kurs sonunda sertifika almaya hak kazanarak turizm sektöründe rahatlıkla iş bulabilecek.

Soma için düzenleyecekleri eğitimden dolayı çok mutlu ve duygulu olduğunu söyleyen BOYD Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Karcılıoğlu, “Sayın Kaymakamımız Dr. Mehmet Gödekmerdan sayesinde Somalı gençlerimize turizm mesleğini kazandıracağımız için çok mutluyuz. Bodrumlu Profesyonel Otel Yöneticileri olarak yaşanan felakete sadece üzülerek kayıtsız kalamazdık. Delfi Hotel sahibi sevgili Mehmet Dağoğlu, kış boyunca odalarını Somalı gençlerimiz için açacak. Tüm Bodrum’un bu kampanyaya canı gönülden destek olacağını düşünüyoruz. Turizmimiz için çok gerekli olan yetişmiş eleman sorununa Somalı kardeşlerimizle birlikte bir nebze de olsa destek olabilirsek ne mutlu bize” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.