Genç yazardan Valiye ziyaret « Hamle Gazetesi

Genç yazardan Valiye ziyaret

Bu haber 19 Kasım 2015 - 23:27 'de eklendi ve 631 kez görüntülendi.

magazin (2)2012 yılında henüz 11 yaşında roman yazmaya ve yayınlamaya başlayan en çok kitap okuyan öğrenci’ ve ‘Türkiye’nin en genç yazarı’ ödüllerinin sahibi olan,14 yaşında üçüncü kitabı yayınlanan Şefika Güney, Vali Amir Çiçek’i ziyaret etti. Ziyarette Şefika Güney’e Muğla 75. Yıl Fen Lisesi Müdürü Mustafa Özpoyraz eşlik etti.
Verda Kartal
Türkiye’nin en genç yazarı Şefika Güney, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.
Alfa yayınlarından alınan Minik Kuşum Pırpır isimli 168 sayfalı 3. kitabını Vali Amir Çiçek’e imzalayan Şefika Güney, kitap ve kitap yazım aşamaları hakkında Vali Çiçek’e bilgi verdi.
14 yaşında üçüncü kitabının yayınlanmasının çok önemli olduğunu söyleyen Vali Çiçek “Muğla 75.Yıl Fen Lisesi 9. Sınıf öğrencisi olan Şefika’nın başarısı ile gurur duyuyoruz. Hem kitap okumasıyla, hem kitap yazmasıyla öğrencilerimize örnek olarak gösteriyoruz. Şefika’nın Türk edebiyatının geleceğinde önemli bir yere sahip olacağına inanıyorum. Başta anne ve babası olmak üzere yetişmesinde ve kitap sevgisinin yerleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Şefika Güney, 2011 yılında bir yılda okuduğu 285 kitap ile Türkiye’de en fazla kitap okuyarak 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül Hanımefendiden, 2012 yılında ise kendisine ait 285 kitap rekorunu 355’e çıkararak dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından ödüllendirildi. 2013 yılının Mart ayında Türkiye’nin en genç yazarı unvanı ile Ordu valiliği tarafından Karadeniz Kitap Fuarı’na davet edilen Şefika Güney, fuarda bir günde imzaladığı 350 kitap ile başka bir rekorun sahibi olmuştu. 2013 yılının Kasım ayında Mersin’de düzenlenen Konuşan Kitap Şenliğine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül tarafından davet edilen genç yazara ikinci defa plaket verilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.