Genç Yaşta Dev Bir Fabrikanın Sahibi Olan Erkan Çakım « Hamle Gazetesi

Genç Yaşta Dev Bir Fabrikanın Sahibi Olan Erkan Çakım

Bu haber 16 Haziran 2016 - 0:27 'de eklendi ve 1.325 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda Muğla’da mermercilik dalında ön sıralarda bulunan işadamı Erçakım Mermer’in sahibi Erkan Çakım’dan söz edeceğim. Erkan Çakım babadan kalma mesleğini başarı ile sürdürmekte. Rahmetli babası uzun yıllar Muğla’da mermercilik dalında adını güzelliklerle andıran saygın bir işadamıydı. Oğlu ise genç yaşta işadamı olan Erçakım Mermer’in patronu Erkan Çakım fabrikasında çalışan yüzlerce işçi Erçakım Mermer Fabrikasında çalışmaktan memnuniyetlerini belirtiyorlar. Hayırseverliği ile bilinen Erçakım Mermer’in patronu Erkan Çakım yöresinde fakir fukaraya yapmış olduğu yardımlarla adını güzelliklerle andıran renkli bir simadır.

Sevgili okurlarım, genç yaşta işadamı olmanın meyvelerini yiyen, gezip dolaşmayı seven aynı zamanda da dost canlısı bir isim olarak anılır Sayın Çakım. Öyle de olduğu için Muğla ili başta olmak üzere değişik illerde çok sayıda eş ve dostları bulunmaktadır. Gün geçtikçe Erçakım Mermer Fabrikası’nı daha da büyütmeye gayret eden Erçakım Mermer’in patronu Erkan Çakım gecesini gündüzünü işyerine adadığı söylenmektedir.

Sevgili okurlarım, Erçakım Mermer Fabrikası’nda çalışan yüzlerce işçi böyle bir iş yerinde çalışmaktan son derece mutlu olduklarını dile getiriyorlar. Fabrikada çalışan işçilerden bazıları bakınız neler söylüyor: Erçakım Mermer’de çalışmaktan sın derece mutluyuz. Yemiş olduğumuz yemeklerimiz lezzetli ve leziz. Çalışma anındaki iş elbiselerimiz ve baretlerimizde düzenli bir şekilde uygulanmakta. En önemlisi maaşlarımızı her ay düzenli bir şekilde alabiliyoruz. Fabrika yetkilileri gelip herhangi bir ihtiyacımız olup olmadığını soruyorlar. İşte böyle bir işyerinde çalışıyoruz. Fabrikada çalışmaktan son derece mutluyuz dediler.

Sevgili okurlarım, bir işyerinde huzur nasıl olur paranı zamanında alırsan, güler yüzlülük görürsen, yemiş oldukları yemekler kaliteye uygun olursa elbette bu işyerinde çalışma güzel olur. Hele muhasebe müdürü Şahin Bey’de işleri olumlu yapınca daha güzel olur. İşte bu işyeri de Erçakım Mermer’dir. Genç yaşta işadamı olan Erkan Çakım aynı zamanda sosyal yönlü oluşundan mı bilinmez yemesini içmesini gezmesini para harcamasını iyi bilen bir işadamıdır. En önemlisi ise o kadar gezip dolaşmasına rağmen fabrikasını daha büyük seviyeye gelebilmesi için işi gücü fabrikada daha ne güzellikler yapabilirim düşüncesiyle hareket eden bir işyeri sahibidir. Biz ne söyleyelim böylesine işine gücüne sahip çıkan işadamlarına başarılar dilemekten başka ne söyleyebilirim değil mi Erkan Özçakım evladımız sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.