Genç TEMA, Fethiye’yi çok seviyor

Bu haber 30 Nisan 2013 - 22:50 'de eklendi ve 1.195 kez görüntülendi.

genctemacilar12313654Muğla Üniversitesi Fethiye Sağlık Meslek Yüksekokulu Genç Tema Topluluğu üyeleri Kaya Köyü ve Ölüdeniz’in ardından Kızılada’da koy temizliği yaptı.
Haber Merkezi
Muğla Üniversitesi Fethiye Sağlık Meslek Yüksekokulu Genç Tema Topluluğu üyeleri Kaya Köyü ve Ölüdeniz’in ardından Kızılada’da koy temizliği yaptı. Etkinlik TEMA, Lions Kulübü ve Turmepa tarafından desteklendi. Gençler Kızılada’dan topladıkları 25 poşet çöpü tekneyle Fethiye’ye getirdi. Muğla Üniversitesi Fethiye Sağlık Meslek Yüksekokulu Genç Tema Topluluğu üyeleri tarafından Kaya Köyü ve Ölüdeniz’in ardından Kızılada da koy temizliği yapıldı. Tekneyle Kızılada’ya giden Genç Tema Topluluğu üyeleri, Kızılada koylarında bırakılmış, kıyılara vurmuş geri dönüşebilir plastik atıklardan oluşan 25 poşet çöp topladı.
Toplanan çöpler tekneye taşınarak Fethiye’ye getirildi. Etkinliğe katılan Genç Tema topluluğu üyeleri, temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamanın her canlının hakkı olduğunu dile getirerek halkın doğaya ve çevreye daha duyarlı olmalarını istedi. En önemli gelir kaynağı turizm olan Fethiye’de çevrenin daha temiz olması gerektiğine dikkat çekilerek bu konuda tüm kesimlerin üzerine düşeni yapması istendi. Gençler çevre ile ilgili etkinliklerin devam edeceğini dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.