Genç Memur Sen’den Çanakkale etkinliği

Bu haber 20 Mart 2015 - 2:01 'de eklendi ve 696 kez görüntülendi.

gencmemursenGenç Memur Sen Muğla Şube Başkanlığı tarafından Mustafa Pabuççuoğlu Konferans ve Toplantı Salonu’nda 100. Yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma konulu etkinlik düzenlendi.

Can Kaymak

Genç Memur Sen Muğla Şube Başkanlığı tarafından Mustafa Pabuççuoğlu Konferans ve Toplantı Salonu’nda 100. Yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma konulu etkinlik düzenlendi.

Mustafa Pabuççuoğlu Konferans ve Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ‘100. Yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitleri’ anma konulu etkinlikte asker mektupları, şiir ve türkülerin, akabinde tiyatro gösterisi yapıldı.

Çanakkale Savaşı’nın Türk evlatları için inanç ve imanla sergiledikleri, imkânsızın mümkün olabileceğinin kanıtı olduğunu belirten Genç Memur Sen Şube Başkanı Adem Köseoğlu; “18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümünde, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sevgi, saygı, rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyoruz. Bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.