Genç kızlar dastar giysilerini sergiledi

Bu haber 22 Nisan 2013 - 23:19 'de eklendi ve 1.043 kez görüntülendi.

kiscelerpisatlarınısergiledi1231321321Bu sene beşincisi yapılan ve oldukça renkli görüntülerle başlayan Yeşil Üzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali Kadyan’da antik kentinde yapılan, koşular, dastar defilesi ve klasik müzik konseriyle hafızalara kazındı.
Haber Merkezi
Aralarında Üzümlü Belediye Başkanı Önder Genç’in de bulunduğu kalabalık grup Kadyanda Antik Kentini gezerek stadyum kısmına geldi. Gençler, kadınlar, çocuklar ve yaşlılar grupları arasında yapılan yarışlar oldukça eğlenceli geçti. Dereceye girenlere madalyaların verdiği yarışlarda yaşanan görüntüler izleyenleri zaman, zaman kahkahalara boğdu.
Dastar defilesi ise oldukça renkli geçti. Dastar kıyafetlerini giyen Üzümlü’lü genç kızlar profesyonel mankenlere taş çıkartırcasına kıyafetlerini sergilediler. Genç kızlar izleyenlerden bol, bol alkış aldılar.
Festival komitesinin gözetiminde Kadyanda Antik Kenti tiyatrosuna gelen kalabalık grup, geziyi muhteşem bir konserle noktaladılar. 5 Yıldır festival komitesinde yer alan Seyran Sucu için ayrı bir önem taşıyan klasik müzik konserinde Kontrbasta Mithat Cem Sucu ve viyolonselde Rabia Karakaş seslendirdikleri parçalarla ayakta alkışlandılar.
Seyran Sucu konuşmasında festival başlarken konservatuara yeni başlayan oğlu Mithat Cem Sucu’nun beş yıl içinde konser verme konumuna gelmesinin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.