Genç kalemlerden sezon finali « Hamle Gazetesi

Genç kalemlerden sezon finali

Bu haber 18 Haziran 2016 - 1:07 'de eklendi ve 603 kez görüntülendi.

Ortaca İlçesi’nde, GENÇ KALEMLER SEZON FİNALİNİ ŞİİR DİNLETİSİ İLE YAPTIMilli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Genç Kalemler” projesi kapsamında çeşitli okullardan seçilen öğrenciler şiir ve müzik dinletisi sundu.

Ortaca Ortaokulunda düzenlenen şiir dinletisinde, ilçenin çeşitli okullarından seçilen 16 öğrenci, Türk edebiyatının önemli şairlerinin şiirlerinin yanı sıra keman ve saz ile enstrümantal bir gösteri sunarak dinleyenlere hoş dakikalar yaşattı.
Mübarek Ramazan akşamında öğrencilerin çok güzel bir şiir dinletisi gecesi yaşattıklarını düşündüğünü dile getiren Ortaca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ekrem Gürhan, ‘’Öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu etkinliğimiz bu senenin sosyal, kültürel faaliyetler anlamında finali oldu. Bundan sonra da daha fazla sanatsal etkinlikler ile sizlerin karşısında olmak istiyoruz. Öğrencilerimize sanatı, şiiri, edebiyatı sevdirmek istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki öğrencilerimizi en çok geliştirecek olgular sanattır, edebiyattır’’ diye konuştu.
Genç Kalemler projesinin kendisi gibi genç yazarları keşfettiğini ifade eden Çaylı 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Begüm Acar ise, ‘’biz kendimizi tanırken, yazılarımız ile de okuyucular bizi tanıdı. Bende keşif edilen ve desteklenen genç kalemlerden biriyim. Sunulan fırsatı kaçırmayarak içimdeki yazarı ortaya çıkardım. Yazdıkça kendimi daha iyi ifade ettiğimi, daha düzgün cümleler kurduğumu fark ettim. Yazma becerimin ortaya çıkıp gelişmesinde bu projenin çok katkısı oldu’’ dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.