GENÇ İŞADAMLARININ YENİ PATRONU H.KORAY ÖZCAN

Bu haber 26 Nisan 2012 - 0:00 'de eklendi ve 1.108 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Muğla Genç İşadamları Derneği’nin yeni başkanı H. Koray Özcan oldu. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası meclis salonunda yapılan kongrede yönetim kurulu üyeliklerine Mehmet Çahan, Mustafa Karataş, Hakan Şanlı, Ahmet Bayrak, Çağlar Bozkurt, Burçin Alpözen, Ayla Özsan ve Şeref Tok seçildi.
Kısa adı MUGİAD olan Muğla Genç İşadamları Derneği’nin yeni yönetimi iş kollarında başarılı olmuş, Muğla ekonomisine katkı veren, gelecekte Muğla’nın iş ve siyaset hayatına önemli katkılar verecek genç simalardan oluşuyor.
MUGİAD, kurulduğu 1995 yılından bu yana Muğla’da birçok sosyal faaliyetlerde yer alırken, çok sayıda öğrenciye burs vermenin yanında, Muğla tarihinin önemli mihenk taşlarından Yatağan Stratonikeia antik kentindeki eski kahveyi restore ettirdi. Muğla Genç İşadamları Derneği, Yatağanlı iş adamı H. Koray Özcan’ı başkanlığa getirerek sadece Muğla merkezden değil, ilçelerden de yönetim kurulu başkanlığı yapılabileceğini gösterdi. MUGİAD’ ta bugüne kadar Hilmi Giresun, Bülent Karakuş, Mustafa Ercan, Coşkun Çoşar, Ömer Öcal ve Kazım Eren gibi isimler başkanlık yaptı.
Her iki yılda başkanlık ve yönetim seçiminin yapıldığı MUGİAD’ın yeni yönetimi geçen dönem başkanlarının verdiği hizmetlerin daha fazlasını yapmak zorunda. Muğla gibi küçük ama ekonomisi güçlü bir ilde her yeni göreve gelen yönetim, geçen dönem yönetimlerinin yaptıklarının üzerine bir tuğla fazla koymak zorunda.
İş hayatında başarılı bir grafik çizen Koray Özcan kardeşimin üstlendiği bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden şüphem yok. Bu tür görevler hizmet üretmek ve hizmet vermek amacıyla yapılan görevlerdir. Zamandan, sosyal hayattan, iş hayatından fedakârlık gerektiren bir görevdir. Yani özveri gerektiren, toplum yararına hizmet üreten bir müessesedir MUGİAD.
Koray kardeşime üstlendiği yeni görevinde başarılar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.