Genç Gazeteci Meslektaşlarımla Bir Arada Olma Mutluluğu

Bu haber 07 Ocak 2016 - 1:27 'de eklendi ve 881 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta içinde meslektaşlarımla birlikte olmak için Yatağan-Bozüyük Pınarbaşı Aile Gazinosu’nda olmak için bazı dostlarım aradıysa da gelen cevap önümüzdeki haftalar içinde bir araya geliriz görüşleri çoğunluktaydı. Bilirsiniz ben yörenin en eski gazetecisi olduğum için kendilerine karşı sevgim büyüktür. O nedenle bir araya gelelim dedik. Sevgili meslektaşlarımın da bana karşı sevginin yanı sıra saygıları da büyük olduğunu biliyorum. Yani açıkça söylemek gerekirse beni çok severler, fırsat buldukça da telefonla görüşme imkânımız olur ve sıkça buluşuruz.

Sevgili okurlarım, Yatağan-Bozüyük Pınarbaşı Aile Gazinosu’nda gazeteci dostlarımla birlikte olmak için Hamle Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürü Kadir Tamer’e: Buyurun sizi Yatağan’da arkadaşlarınızla bekliyorum diye konuştuğum da Sevgili Evlat Kadir Tamer: Hüseyin amca gazetenin yazı işlerinden dolayı fırsat bulamıyoruz. Bugün yarın toplu halde geliriz diye konuşması oldu. Tabi aynı daveti Nejat Altınsoy kardeşime ilettiğimde kısa bir süre içinde geleceğiz dedi. Tabi meslektaşlarımın çoğunun kış kıyamet gününde gelmelerinin zor olduğunu o nedenle gelmelerinin de biraz güç olduğu kanısına vardım. Çünkü Muğla Basını’nı yakinen tanıyan ve bilen birisi olduğum için çoğunun her gün ayrı ayrı yerlerde yiyip içip muhabbet etiklerini biliyorum. Ama gazeteci dostlarıma verilmiş yemek daveti sözüm vardı.

Baktım olacak gibi değil benim de kadim dostum olan saygın bir isim Hamle Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü İsmail Atasever’i arayıp: Sevgili Hocam bugün sizi meslektaşlarımızla birlikte davet etmek istiyorum diye konuştum. Cevabın net ve olumlu olacağını biliyordum. İsmail Atasever dostumdan evet bu akşam arkadaşlarla birlikte senin misafirin olacağız dedi ve akşamını da Yatağan Pınarbaşı Aile Gazinosu’nda buluştuk. Ne muhabbetler, ne muhabbetler vardı. Nejat Altınsoy kardeşimin esprili konuşmaları ise geceye renk kattığını söyleyebilirim. İsmail Atasever Hocamın da alkolü bırakmış olması nedeniyle biraz sessiz görümünde idi.

Sevgili okurlarım, meslektaşlarım beni o kadar mutlu ettiler ki sormayın. Bir de beni mutlu eden gazeteci meslektaşlarıma karşı onurlandıran Gazino Patronu benim de çok sevdiğim kardeşim olan Kadir Kartop oturacağımız masayı o kadar güzelleştirmiş ki kuş sütü haricinde her şey vardı. İnsan yediğini içtiğini anlatmaz ama güzel bir basın yemeği oldu. Neler konuşuldu neler, tabi bunu anlatamayız. Onlarca genç gazeteci dostlarıma ağırlamak benim için mutlu bir gün oldu.

Sevgili okurlarım, geç saatlere kadar oturulan yemekte tüm meslektaşlarım mutlu bir şekilde ayrıldılar. Ben de kendilerine beni onurlandırdıkları için ne kadar teşekkür etsem azdır. Son söz şunu söylemek istiyorum Muğla Basını’nın birleşme ve kaynaşma için yine birlikte olma çağrısı ile tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.