Gelişimden proje yağmuru

Bu haber 05 Mayıs 2013 - 20:37 'de eklendi ve 4.926 kez görüntülendi.

safaadayproje1231354654Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın 11 Mayıs’ta yapılacak organ seçimleri öncesi Gelişim Hareketi’nin MUTSO Başkan Adayı Safa Altaş düzenlenen kokteylde projelerini açıkladı. Altaş, “Oda imkânlarını siyasal amaçlar için kullanma ve oda imkânları ile zenginleşme derdinde olanlardan değiliz.” dedi.
Altaş, “Bizler yönetime geldiğimizde MUTSO’yu arka bahçe olmaktan kurtaracağız. Siyaset malzemesi yaptırmayacağız. Biz ‘Hizmete’ talibiz. Hizmet için oyların 11 Mayıs’ta beyaz listeye verileceğine inanıyor ve umuyoruz” şeklinde konuştu.
Hasan Telli
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın 11 Mayıs’ta yapılacak organ seçimleri öncesi Gelişim Hareketi tarafından “Statükoyu Yıkacağız, Muğla’yı Değiştireceğiz, Geleceğe Geliştirerek, Zenginleştirerek Taşıyacağız Kokteyli” düzenlendi. Gelişim Hareketi Lideri Safa Altaş, “Bizler yönetime geldiğimizde MUTSO’yu arka bahçe olmaktan kurtaracağız. Siyaset malzemesi yaptırmayacağız. Biz ‘Hizmete’ talibiz. Hizmet için oyların 11 Mayıs’ta beyaz listeye verileceğine inanıyor ve umuyoruz” dedi.
MUTSO Gelişim Hareketi tarafından Muğla Otel’de düzenlenen kokteyle MUTSO üyeleri ve Muğlalılar büyük ilgi gösterdi. Davetlilerin eşleri ile geldikleri ve geç saatlere kadar süren geceden ayrılmak istemedikleri gözlendi.
Davetliler arasında Muğla Ticaret Borsası Onursal Başkanı Hayati Nizamoğlu, MUTSO eski Başkanı Saim Gürsoy, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, Yerkesik Belediye Başkanı Yusuf Demirci dikkat çeken isimler oldu.
Bu arada Bayır Bölgesinde yatırım yapan NETLOG Lojistik Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak ile bölgede Tütün İşleme Fabrikası girişimleri devam eden İsveç’li firmanın sahibi Erik Berfist kendilerini ve projeleri anlatırken, yardımları için Safa Altay ve Gelişim Hareketi’ne teşekkür ettiler.
Kokteylin açılışında konuşan MUTSO Gelişim Hareketi Lideri Safa Altaş, kendilerinin aslında MUTSO Değişim Hareketi içinden geldiklerini, ancak değişimden ne anlaşıldığı konusunda mevcut yönetimle anlaşmazlığa düştüklerini, o hareketten ve oda yönetiminde ayrılmak zorunda kaldıkların söyledi. Altaş, şöyle devam etti:
“Bizler 8 yıl önce yola çıktığımızda, ‘Değişimden’ Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın vizyonunun ve misyonunun değişimini, böylelikle Muğla’da sanayileşme, ticaret ve ihracat alanında inovasyon yaratılmasını. Üniversite ile işbirliğinde stratejik planlama yapılarak, odamız üyeleri ile birlikte Muğla’nın ve üyelerimizin önüne yeni hedeflerin konulmasını anlıyorduk. Yönetimde kalan arkadaşlarımızın anladığı ise bu değilmiş.”
“YAPACAKLARIMIZI SÖYLEMLERİMİZLE DEĞİL, EYLEMLERİMİZLE ORTAYA KOYUYORUZ.”
Gelişim Hareketi lideri Safa Altaş yönetime geldiklerinde yapacakların söylemle değil, şimdiden eylemle anlatmaya çalıştıklarını ve o nedenle Muğla’ya dışarıdan yatırım çekme çabası içinde olduklarını belirtirken, “Projelerimizi, hedeflerimizi, misyonumuzu, vizyonumuzu 6 aydır anlatıyoruz. Önce alanında Türkiye devlerinden biri olan uluslararası NETLOG Lojistik Grubunu Muğla’ya getirdik. Bu yüzden bize komisyoncu bile denildi. Desinler.” diyerek şunları söyledi:
“Bunu seçilsek de seçilmesek de hep birlikte yapacağız. Şimdi de İsveç’ten bir firmayı Muğla’ya getirmiş bulunuyoruz. Firma Muğla’da 2 yılda 2 bin 200 aileye sözleşmeli özel tütün üretimi yaptıracak. Firmanın temsilcisi Erik Berfist de aramızda. Yatağan’da Reflekte Tuğla İmalatı ile ilgili tesis de gündemimizde. Ortaca’da bir meyve suyu fabrikası kurulması için görüşmelerimiz sürüyor. Başka projelerimiz de var. Biz Muğla Valiliği Tarım İl Müdürlüğü’nün başta DİMES Grubu olmak üzere yaklaşık 25 ulusal firmamıza Muğla’da yatırım yapmaları için davet çıkardıklarını biliyoruz. Ve yine başta DİMES olmak üzere yaklaşık 16 firmanın Muğla’ya geldiğini de biliyoruz. Ama mevcut Yönetimin onlarla ilgilenmediklerin de biliyoruz. Gelişim Hareketi olarak biz 11 Mayıs’ta yapılacak seçimde, seçilsek te seçilmesek de yatırımları Muğla’ya çekmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”
“ODA İMKÂNLARI İLE ZENGİNLEŞME DERDİNDE OLANLARDAN DEĞİLİZ”
Altaş bu sözlerinin ardından “Ama seçileceğiz.” diyerek, iddialarını ortaya koyarken, “Bizler, MUTSO Gelişim Hareketi olarak toplumda sosyal statü sahibi olma, protokolde yer alma, oda imkânlarını siyasal amaçlar için kullanma ve oda imkânları ile zenginleşme derdinde olanlardan değiliz.” dedi. Altaş sözlerini şöyle sürdürdü:
“Her birimiz en az 20 kişiye iş verebilmiş, kendini alanında ispatlamış, siyasi parti yöneticiliği, dernek yöneticiliği, il genel meclisi üyeliği, belediye meclisi üyeliği gibi görevlerde bulunan ve bulunmuş olan, tüccar, sanayici ve ihracatçı iş adamlarıyız. Yatırımda, üretimde, markalaşmada, ihracatta basit ama meriyeti yüksek, şevk kırıcı sorunlarla karşılaşmış insanlarız… Bizler mevcut oda yönetimimizin 8 yıldır görmezden geldiği veya kendi mesleklerinde yaşamadıkları için anlamadıkları, anlayamadıkları bu sorunların, sorunlarımızın çözümüne talibiz. Bizler yönetime geldiğimizde MUTSO’yu arka bahçe olmaktan kurtaracağız. Siyaset malzemesi yaptırmayacağız. Biz ‘Hizmete’ talibiz. Hizmet için oyların 11 Mayıs’ta beyaz listeye verileceğine inanıyor ve umuyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.