Gelişim Üniversitesi gazeteciler ve eğitimcileri bilgilendirdi

Bu haber 10 Temmuz 2015 - 18:55 'de eklendi ve 934 kez görüntülendi.

magazin4485466565Muğla’da gazeteciler ve eğitimcilerle iftar yemeğinde buluşan İstanbul Gelişim Üniversitesi Bölge Temsilcisi Elif Canevi, “Öğrencilerin üniversiteden mezun olduktan sonra işsizler ordusuna dahil olma anlayışını kırarak mezun olan öğrencilerimizi patent yapan, proje yapan ve kendi işini kuran ve katma değer kazandıran bir mezun olarak görmek istiyoruz” dedi.

Mert Can Kaymak

Özellikle öğrencilerin İstanbul gibi gelişmiş ve büyük şehirlere yönlendirmeyi, bu gelişmiş şehrin havasını teneffüs etmelerini, İstanbul gibi metropol bir şehirde ayaklarının üzerinde durabilmelerini ve hayatta daha başarılı olmalarını amaçladıklarını anlatan Canevi, “Öğrencilerin yurt dışına gitmesini sağlayarak ve gelişmiş ülkelerin havasını teneffüs ederek ideal ve hedeflerini büyütmek, teknoloji ile barışmak, yurt dışındaki teknolojileri daha farklı bir anlayış kazandırıp Türkiye’ye getirmelerini istiyoruz. Mütevelli Heyeti Başkanımız Abdulkadir Gayretli Bey’e bizi sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum” diye kaydetti.

Konuşmasını,  toplantımızın amacı tercih döneminde Muğla’daki öğrencilerin tercihlerine katkıda bulunmak ve rehber öğretmenlerimizle tanışmak şeklinde sürdüren Canevi, “Muğla öğrencisine artı değerler katmak için bir arada bulunuyoruz. Tercih döneminde biliyorsunuz Gençlik Spor Müdürlüğümüzün yanında ücretsiz, şuan arkadaşlarımız çok sağ olsunlar bize destek oluyorlar, orada stant kurduk ve tercih döneminde öğrencilerimize destek oluyoruz.  Abdulkadir Gayretli Bey kendisi Edebiyat Öğretmenidir, Mütevelli Heyeti Başkanımız eğitime gönül vermiş bir insandır ve bu anlamda İdealist gerçekten geleceği düşünün amaçları büyük olan, hedefleri yüksek olan yeni bir nesil oluşturmak için uğraşıyoruz ona katkıda bulunabilirsek hepimiz için çok güzel olacak” diye ifade etti.

Gelişim Üniversitesi Bölge Temsilcisi Canevi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özellikle proje ve patent konusunda Abdülkadir beyin çok güzel çalışmaları var.  Üniversitemizde patent ile ilgili artı yeni projelerin üretilmesiyle ilgili gençlerimize hep birlikte destek olmak istiyoruz. Türkiye’nin patente ve projelere ihtiyacı var. Türkiye’nin olması gereken yerde olmadığını da biliyor ve Gelişim Üniversitesi olarak insanlığın, Türkiye’nin ve dünyanın gelişime ihtiyacı var. Bunun için de üretken başarılı, idealist ve hayal dünyası çok geniş bir nesil bekliyoruz ve onlar için de elimizden gelen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız.”

İftara katılan gazetecilerle sohbet eden Canevi, gazetecileri çalışmaları hakkında bilgilendirerek, şunları paylaştı:

“Gelişim Üniversitesi deyince akla başarı, idealistlik, üretkenlik, proje yapma, patent kazanma, para kazanma, işin sahibi olma ve aynı zamanda dünya ile barışık bir üniversite mezunu gelir. Çünkü bizler Gelişim Üniversitesi olarak bütün öğrencilerimize hiçbir şart gözetmeden ve beklenti içinde olmadan, öğrencilerimizin dünyayla entegre olması için İngiltere, Almanya ve Amerika gibi gelişmiş ülkelere yaz sezonunda göndermek suretiyle öğrencilerimizin ideal ve hedeflerinin büyük tutulmasını istiyor gözlerinin açılmasını istiyoruz. Hayatta başarılı olmalarını ve ayaklarının üzerinde durmasını istiyoruz. Öğrencilerimizin okulu bitirdiğinde üretken Türkiye’ye katma değer kazandıracak bir nesil olmasını istiyoruz. Üniversiten mezun olan öğrenci bugün işsizler ordusuna dahil oluyor. Biz bu anlayışı kırmak istiyoruz. Gelişim Üniversitesi’nden mezun olan öğrenci patent yapan, proje yapan ve kendi işini kuran ve katma değer kazandıran bir mezun olarak görmek istiyoruz. En önemlisi de öğrencilerimizin dünyada ve ülkemizde başarılarının konuşulması”

Muğla’nın eğitime önem veren bir şehir olduğunu işaret eden Canevi, “Gelişim Üniversitesi başarılı olan öğrencileri bünyesinde barındırmak istiyor. Biz genel olarak başarılı ve başarısız olarak ayırmıyoruz ama başarı öğrencilerimizi bünyemize katarak,  burs vermek suretiyle tamamen kendilerini, Türkiye’ye adamış belli bir farkındalık oluşturan bir nesil bekliyoruz. Muğla’da yetişen ve gelişen öğrencilerin de bu kapasitede ve kabiliyette ve kalitede olduğunu biliyoruz.  Muğla’daki öğrencilere bu anlamda önem veriyoruz” diye konuştu.

İftar yemeğine Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan , Gençlik ve Spor Müdürü Bekir Çeker’de eşleriyle birlikte katıldı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Bölge Temsilcisi Elif Canevi, iftara katılan Muğla’da faaliyet gösteren özel kolej, dershanelerin yöneticilerine  ve okulların rehber öğretmenlerine katılımları için teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.